
Naredne sezone utakmice Serija A neće se igrati na Siciliji, prvi put još od 2004. godine.
Najveće italijansko ostrvo u međuvremenu je imalo i po tri predstavnika u eliti - Mesinu, Kataniju i Palermo - međutim, čast Sicilijanaca više neće braniti ni Palermo, koji je u nedjelju izgubio sve šanse za opstanak.
"Orlovi" su remizirali sa Kjevom u Veroni 1:1 i tri kola pre kraja ostali na 12 bodova zaostatka za Empolijem, koji je prvi "iznad crte".
Sudbinu Palerma zapečatio je iskusni Serđo Pelisije pogotkom iz penala u 67. minutu, a sve što su gosti uspeli da urade je da izjednače golom Goldanige dva minuta pre kraja meča.
Inter ne samo da nije pobedio ni u sedmoj uzastopnoj utakmici, već je upisao novi poraz, ovog puta u Đenovi.
Trener "neroazura" Stefano Pioli verovatno će početi da pakuje kofere posle poraza 0:1, kojim je klub iz Milana praktično ostao bez Evrope, jer za petoplasiranom Atalantom zaostaje devet bodova.
Da stvar bude gora po navijače Intera, pobedonosni gol za Đenovu postigao je bivši fudbaler “neroazura” Goran Pandev lepim volej udarcem, posle prečke koju je pogodio Vaskez.
Makedonac nije proslavljao pogodak, ali je to bila slaba uteha za Inter.
Pomalo nelogičan potez doneo je Pioli nakon vođstva Đenove. Iz igre je izvadio najboljeg napadača Maura Ikardija, a tek u finišu meča pokazalo se koliko je ova odluka pogrešna.
Tri minuta pre kraja Inter je dobio šansu za izjednačenje nakon što je lopta pogodila Burdisa u ruku, a sudija pokazao na "belu tačku". U odsustvu Ikardija, standardnog izviođača, loptu je uzeo Kandreva, a njegov šut odbranio je Lamana.
Golmanu Đenove ovo je četvrti odbranjen jedanaesterac ove sezone, a primio je samo dva gola sa "bele tačke".
Lotta #retrocessione#pescaracrotone 0-1#GenoaInter 0-1 Rigore sbagliato da #candrevapic.twitter.com/tpdz8CzKAW
— G.luigiGerbicCardito (@GianluigiGerbic) May 7, 2017
Inter je meč završio sa desetoricom, nakon isključenja Kondogbije minut pre kraja.
Čak 10 golova viđeno je u Rimu gde je Lacio "vaterpolo" rezultatom 7:3 savladao Sampdoriju.
Ekipa Simonea Inzagija u sjajnoj je formi, ovo je Lacijalima treći vezani trijumf, a u poslednja četiri meča postigli su 18 golova.
Goleadu u Rimu otvorio je Keita pogotkom za vođstvo Lacija u drugom minutu, a završio ju je napadač Sampdorije Kvaljarela golom u poslednjem minutu kojim je samo ublažio poraz Sampe.
Svoj doprinos u pobedi, kojom se Lacio učvrstio na četvrtoj poziciji, dao je srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić koji je asistirao Keiti u drugom minutu.
Empoli je pobedom 3:1 nad Bolonjom osvojio važne bodove u borbi za opstanak i zadržao četiri boda prednosti nad Krotoneom, koji je u nedelju minimalnim rezultatom savladao Peskaru.
SERIJA A, 35. KOLO:
Udineze - Atalanta 1:1 (0:1)
/Perica 53 - Kristante 41/
Empoli - Bolonja 3:1 (2:1)
/Kroče 5, Paskval 38, Kosta 46 - Verdi 11/
Peskara - Krotone 0:1 (0:0)
/Tonev 71/
Sasuolo - Fiorentina 2:2 (0:1)
/Politano 73, Imelo 85 - Kjeza 37, Bernadeski 90+4/
Đenova - Inter 1:0 (0:0)
/Pandev 70/
Kjevo - Palermo 1:1 (0:0)
/Pelisije 67p - Goldaniga 88/
Lacio - Sampdorija 7:3 (5:1)
/Keita 2, Imobile 19p, 70, Hedt 36, Anderson 38p, De Vrij 45, Lulić 65 - Lineti 32, Kvaljarela 72, 90p/
Milan - Roma 1:4 (0:2)
/Pašalić 76 - Džeko 8, 28, El Šaravi 78, De Rosi 87p/
odigrano u subotu:
Napoli - Kaljari 3:1 (1:0)
/Mertens 2, 49, Insinje 67 - Farijas 90+2/
Juventus - Torino1:1 (0:0)
/Iguain 90+2 - Ljajić 52/
TABELA: Juventus 85, Roma 78, Napoli 77, Lacio 70, Atalanta 65, Milan 59, Inter 56, Fiorentina 56, Torino 50, Sampdorija 46, Udineze 44, Kjevo 42, Kaljari 41, Sasuolo 40, Bolonja 38, Đenova 33, Empoli 32, Krotone 28, Palermo 20, Peskara 14.