Burdonski je preminuo u utorak posle teške bolesti, prenela je agencija Tass izjavu portparolka Centralnog akademsokg teatra ruske vojske u kojem je reditelj radio.
Burdonski je rođen 14. oktobra 1941. u gradu Kujbiševu (sada Samara) kao Aleksandar Staljin, od oca Vasilija, ali je kasnije uzeo majčino devojačko prezime Burdonski kako bi izbegao povezivanje sa dedom.
Otac Aleksandra Burdonskog Vasilij Staljin imao je problematične odnose sa ocem i umro je kao alkoholičar u 40. godini, navodi Bi-Bi-Si.
Burdonski je 1966. počeo da studira na odseku za pozorište Ruskog univerziteta, a 1971. se pridružio teatru Malaja Bronaja, gde se zadržao godinu dana, da bi počeo da radi u Teatru ruske armije.
Kao pozorišni reditelj Burdonski je osvojio brojne nagrade u zemlji.
Prošle godine takođe je preminuo Staljinov unuk, Jevgenij Džugašvili (80) ali je on, za razliku od Burdonskog, bio veliki pristalica politike svoga dede.
Burdonski je rekao ranije da je imao veoma malo kontakta sa čuvenim dedom i da niko ne bi želeo da ima detinjstvo kakvo je on imao.
Veruje se da je Staljin imao najmanje osmoro unučadi.
STALJIN - MASOVNI UBICA ILI RUSKI HEROJ
Josif Visarionovič Džugašvili Staljin (1878-1953) prvi Generalni sekretar Centralnog komiteta Komunističke partije Sovjetskog Saveza, je preuzeo vodeću ulogu u sovjetskoj politici nakon smrti Vladimira Iljiča Lenjina 1924. godine.
Zaslužan je za brzu industrijalizaciju ali i ekonomske kolektivizaciju SSSR-a. Odgovoran je za katastrofalnu glad u Sovjetskom Savezu 1932-33 (poznatu u Ukrajini kao Golodomor - 4 miliona mrtvih od gladi), zatim Veliku čistku (poznatu još i kao „Veliki teror”), kampanju za "čišćenje" Komunističke partije a potom i vojske od ljudi optuženih za sabotaže, terorizam i izdaju. Radilo se zapravo o eliminisanju Staljinovih stvarnih ili zamišljenih protivnika, koje je rezultovalo gulazima i najmanje 20 miliona mrtvih.
Drugi svetski rat je započeo kao svojevrsni saveznik Hitlera (Pakt Ribentrop-Molotov), da bi ubrzo postao glavni saveznik zapadnih sila proitiv nacističke Nemačke.
Nakon rata, Staljin je instalirao marionetske komunističke režime u većini zemalja istočne Evrope, formirajući Istočni blok (Varšavski ugovor).
Moderna gledišta na Staljina u Ruskoj Federaciji su u velikoj meri podeljena; jedni ga smatraju za velikog tiranina, a drugi za sposobnog lidera.
Nakon njegove smrti, Staljin i njegov režim su bili dovedeni u pitanje i osuđivani u više navrata i kod kuće. Staljinov naslednik, Nikita Hruščov, je 1956. godine osudio njegovo nasleđe i time započeo proces de-staljinizacije Sovjetskog Saveza.
Teodosić ovakav meč nije imao 14 godina! Navijači Partizana pamte kad je poslednji put imao nula asistencija!
"Obradović više ne računa na njega, Partizan traži drugog igrača": Otkriveno kakvo pojačanje žele crno-beli
Nemačka se priprema za rat sa Rusijom! Napravljen tajni plan, evo kako će postupiti u slučaju eksalacije sukoba
Uspavana Zvezda nije došla na derbi: Protiv Partizana ovakav nemaš šta da tražiš na terenu
Obradović izašao pred Grobare, pa čuo šta mu skandiraju: Podigao prst i tražio samo jedno, pogledajte