Osim njega, uhapšena je još jedna osoba, koja se predstavljala kao njegov ambasador u Italiji, a oni su "varali ljude nudeći im ekonomsku, kulturnu, međureligijsku i svaku drugu moguću saradnju sa Crnom Gorom u zamenu za novac", saopštili su karabinjeri.
"Njih dvojica su u 'mercedesu' okićenom crnogorskim zastavama i amblemima diplomatskog kora išli po celoj Italiji nudeći svaku moguću saradnju Crne Gore i Italije, a u svojim prevarama su imali toliko uspeha, da su vodili zvanične razgovore sa tamošnjim poslovnim ljudima, političarima, pa i predstavnicima Katoličke crkve", naveli su u policiji.
Pameli dao titulu grofice
Na gala ceremoniji u Đenovi, lažni princ je Pameli Andersondodelio status "grofice od ljiljana".
Kako je tada naveo, to je uradio zbog "zbog hrabrog doprinosa zaštiti morskih životinja".
Inače, svi koji su prisustvovali ceremoniji morali su da plate 120 evra, plus lokalne takse.
Černetić je često boravio u Monte Karlu, gde se, između ostalog, svima predstavljao kao princ, pa je uspeo da se ubaci u visoko društvo i slika sa Albertom, princem od Monaka, ali i Novakom Đokovićem i njegovom suprugom Jelenom, kao i mnogim drugim poznatim ličnostima koje žive u Kneževini, piše "Alo".
Istraga protiv Černetića pokrenuta je još prošle godine, a u nju je bila uključena čak i vojska.
Na kraju je sve rezultiralo hapšenjem Černetića i njegovog saradnika S. S. zbog lažnog predstavljanja, lažnog identiteta i falsifikovanja dokumenata.
Policija je pronašla razna dokumenta koja je princ Crne Gore i Makedonije izdavao, odnosno prodavao, od pasoša sa grbom njegove kraljevske kuće do raznih diploma i gramata.
"POTOMAK CRNOJEVIĆA"
Lažni crnogorski princ je tvrdio da je potomak Crnojevića i da "ponosno i besplatno pronosi imena Crne Gore, Srbije i Hrvatske svuda po svetu".
Na jednoj od zvaničnih internet stranica Stefana Crnojevića postoji rodoslov po kojem je on sin grofice, inače slikarke Snežane Avramović i oficira, kneza Onorata Černetića, odnosno Crnojevića, potomka te slavne crnogorske loze, koja, sudeći po stranici, vuče korene još iz vremena Gaja Julija Cezara.
"Vijesti" navode da su imale uvid u dopis koji je Ambasada Crne Gore 21. oktobra 2016. poslala ministarstvu spoljnih poslova Italije, a u kojem se precizira da se Černetić lažno predstavlja kao crnogorski princ.
"Stefan Černetić, osim što prisvaja lažne titule, nije rođen u Crnoj Gori, nema boravište u Crnoj Gori niti crnogorski pasoš i nije diplomatski predstavnik Crne Gore", piše u dopisu.
Italijanski mediji su navodili da se Stefan Černetić samo tokom prošle godine zvanično sastao sa gradonačelnicima Peruđe i Montefalka, a jednom visokorangiranom italijanskom biskupu je obećao pomoć u rešavanju "problema ikone bogorodice Filermose, koja se čuva u Narodnom muzeju na Cetinju".
Černetić je u jednom intervjuu rekao italijanskom novinaru da je Tito ostavio njegovoj porodici stan u Beogradu, ali i da mu se otac borio na strani nacista. Navodno je bio ranjen na Malti, pa su ga spasli Englezi i onda se do kraja rata borio na njihovoj strani.
Zvezdina proslava jesenje titule sa stilom: Nova goleada na Marakani!
Završen protest studenata u Beogradu: Saobraćaj bio blokiran u centralnim gradskim ulicama
Ameri hoće Stojakovića da bi nas pobedili: Srbija i Grčka u strahu, SAD hoće da otme Andreja!
Određene sudije za večiti derbi: Srbin i Hrvati sude Crvena zvezda - Partizan!
Tri noćenja na Zlatiboru 460.000 dinara! Turisti šokirani cenama za Novu godinu, od cifre će vam se zavrteti