Zvezda opet ide na Maltu!

Autor:

Crveno-beli će i ovog leta početi evropske kvalifikacije na Sredozemlju! Vojvodina protiv Ružomberoka iz Slovačke, a Mladost protiv Intera iz Azerbejdžana!

Zvezda opet ide na Maltu! Foto: Mondo/ Stefan Stojanović

Crveno-beli drugo leto zaredom putuju na Maltu!

Fudbaleri Crvene zvezde zaigraće u 1. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope (LE) protiv Florijane, iz istoimenog grada na ostrvu u Sredozemlju. Prošle godine, Zvezda je takođe gostovala na istoj destinaciji, jer je u okviru kvalifikacija za Ligu šampiona igrala protiv Valete.

Ove godine, crveno-beli će na Maltu ići u okviru borbe za plasman u LE, u kojoj će učestvovati još dva kluba iz Srbije:

Vojvodina će u 1. kolu kvalifikacija igrati protiv slovačkog Ružomberoka, a Mladost iz Lučana u prvom evropskom meču u dragačevskom kraju dočekaće Inter iz Bakua!

Svi mečevi biće odigrani 29. juna i 6. jula!

Ovo je novi dres FK Crvena zvezda



Foto: Screenshot/Europa League

Žreb za drugu rundu kvalifikacija takođe će biti održan ovog ponedeljka, od 14 časova i 30 minuta.

PAROVI:

Makabi Tel Aviv (Izrael) - Tirana (Albanija)
MLADOST LUČANI (SRBIJA) - Inter Baku (Azerbejdžan)
Širak (Jermenija) - Gorica (Slovenija)
Dačija (Moldavija) - Škendija (Makedonija)
Trenčin (Slovačka) - Torpedo (Gruzija)
Kairat (Kazahstan) - Atlantas (Litvanija)
Čikura (Gruzija) - Altah (Austrija)
Zire (Azerbejdžan) - Diferdanž (Luksemburg)
Levski (Bugarska) - Sutjeska (Crna Gora)
Leh Poznanj (Poljska) - Pelister (Makedonija)
Beitar Jerusalim (Izrael) - Vašaš (Mađarska)
Fola Eš (Luksemburg) - Milsami (Moldavija)
VOJVODINA (SRBIJA) - Ružomberok (Slovačka)
Valeta (Malta) - Folgore (San Marino)
Zarija Balti (Moldavija) - Sarajevo (BiH)
Rendžers (Škotska) - Progres Niderkorn (Luksemburg)
AEK Larnaka (Kipar) - Linkoln (Gibraltar)
Skenderbeg (Albanija) - Santa Hulija (Malta)
Ventspils (Letonija) - Valur Rejkjavik (Island)
Bala Taun (Vels) - Vaduz (Lihtenštajn)
Domžale (Slovenija) - Flora Talin (Estonija)
Mitjiland (Danska) - Deri siti (Irska)
Havesund (Norveška) - Kolerejn (Severna Irska)
Sent Džonston (Škotska) - Trakai (Litvanija)
Vasa (Finska) - Olimpija Ljubljana (Slovenija)
Krusejders (Severna Irska) - Liepaja (Letonija)
Irtiš (Kazahstan) - Dunav Ruse (Bugarska)
Mladost Podgorica (Cna Gora) - Gandzasar (Jermenija)
Ordabasi (Kazahstan) - Široki Brijeg (BiH)
Partizani (Albanija) - Botev Plovdiv (Bugarska)
Slovan Bratislava (Slovačka) - Pjunik (Jermenija)
Jagelonija (Poljska) - Dinamo Batumi (Gruzija)
Videoton (Mađarska) - Balzan (Malta)
CRVENA ZVEZDA (SRBIJA) - Florijana (Malta)
Santa Koloma (Andora) - Osijek (Hrvatska)
Rabotnički (Makedonija) - Tre Pene (San Marino)
Željezničar (BiH) - Zeta (Crna Gora)
AEL Limasol (Kipar) - Sent Džozefs (Gibraltar)
Dinamo Minsk (Belorusija) - Runavik (Farska ostrva)
Starjnan (Island) - Šamrok Rovers (Irska)
Ods BK (Norveška) - Balimena junajted (Severna Irska)
Konahks Kij (Vels) - Helsinki (Finska)
Nome Kalu (Estonija) - Toršavn (Farska ostrva)
Ferencvaroš (Mađarska) - Jelgava (Letonija)
Norčeping (Švedska) - Priština (takozvano "Kosovo")
Šahtjor Soligorsk (Belorusija) - Suduva (Litvanija)
Seinajoki (Finska) - Rejkjavik (Island)
Levadija (Estonija) - Kork siti (Irska)
Lingbi (Danska) - Bangor siti (Vels)
AIK (Švedska) - Ki Klaksvik (Farska ostrva)

UŽIVO:

13.10 - Odmah potom razjašnjeno je i da će Mladost iz Lučana na evro premijeri dočekati Inter iz Bakua, kao i da će Vojvodina u Novom Sadu ugostiti Ružomberok iz Slovačke

13.07 - I odmah je poznato, Crvena zvezda igraće u prvom kolu kvalifikacija protiv Florijane sa Malte! Na istom ostrvu crveno-beli gostovali su i prošlog leta, na početku kvalifikacija za Ligu šampiona!

13.02 - Prvi mečevi igraju se 29. juna, a revanši sedam dana kasnije, dok su utakmice druge runde kvalifikacija zakazane za 13. jul, odnosno revanš je 20. jula.

12.49 - Žreb će početi tačno u 13 časova i moći ćete da pratite tog izvlačenja na MONDU.

NAJAVA:

Kako u Ligi šampiona, tako i u kvalifikacijama za Ligu Evrope, UEFA pred žreb podeli klubove u grupe po pet - kako po kvalitetu, tako i po geografskom položaju.

U toku je objava grupa u kojima će se, između ostalih timova, naći i tri srpska predstavnika u kvalifikacijama za LE koji će, nažalost, zbog serije loših rezultata prethodnih sezona takmičenje početi već od 1. kola.

Tako je Mladost iz Lučana svrstana u Grupu 1, među nepovlašćene timove, Crvena zvezda u Grupu 5 među povlašćene, kao i Vojvodina u Grupu 3 takođe među povlašćene.

Žreb za 1. kolo Lige Evrope počinje u 13 časova u Nionu, sat vremena nakon žreba za Ligu šampiona. Ostanite uz MONDO, pratićemo ishod žrebanja UŽIVO.

GRUPA 1

povlašćeni

Trenčin (Slovačka)
Makabi Tel Aviv (Izrael)
Inter Baku (Azerbejdžan)
Dačija (Moldavija)
Širak (Jermenija)

nepovlašćeni

Škendija (Makedonija)
Gorica (Slovenija)
Mladost Lučani (Srbija)
Tirana (Albanija)
Torpedo (Gruzija)

GRUPA 3

povlašćeni

Mladost Podgorica (Crna Gora)
Beitar Jerusalim (Izrael)
Milsami (Moldavija)
CSKA Sofija (Bugarska)
Vojvodina (Srbija)

nepovlašćeni

Pavlodar (Kazahstan)
Ružomberok (Slovačka)
Fola Eš (Luksemburg)
Vašaš (Mađarska)
Gandžasar-Kapan (Jermenija)

GRUPA 5

povlašćeni

AEL Limasol (Kipar)
Crvena zvezda (Srbija)
Osijek (Hrvatska)
Željezničar (BIH)
Rabotnički (Makedonija)

nepovlašćeni

Zeta (Crna Gora)
Tre Pene (San Marino)
Santa Koloma (Andora)
Florijana (Malta)
Sent Džozef (Gibraltar)

/SVE ŠTO JE POTREBNO DA ZNATE O ŽREBU ZA LIGU EVROPE/

Sve vesti