• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Uznemirujuće: Potresne slike Rohindža naroda FOTO

Izvor mondo.rs

Zastrašujuće fotografije surove sudbine koju preživljeva Rohindža narod bežeći u Bangladeš iz Mjanmara zbog nasilja preplavile su svet. Jedna od njih je i ova na kojoj majka nosi svog mrtvog sina. Upozoravamo na uznemirujuć sadražaj.

Jedna od poslednjih fotografija Rohindža naroda koja je potresla svet je uznemirujuca slika majke koja nosi svog mrtvog decacica na rukama, nakon što se im se brod, kojim su bežali od užasa iz Mjanmara, prevrnuo nekoliko metara od obale Bangladeša.

Mališanu nije bilo spasa.

Fotografija nosi slicnu i tragicnu sudbinu kao ona koja je uzdrmala svet 2015. godine, na kojoj je bilo beživotno telo malog Ajlana, koji je bežeci iz pakla Sirije, stradao s bratom Galipom (5) i majkom nadomak obala Grcke.

Rohindža narod sada preživljava slicnu sudbinu bežeci ka slobodi.

POGLEDAJTE FOTOGRAFIJE:

Prema trenutnim podacima, više od 420.000 Rohindža muslimana pobeglo je u Bangladeš iz Mjanmara.

Rohindža narod je veoma siromašan, i predstavlja marginalizovanu zajednicu u Mjanmaru. Nemaju pravo državljanstva, niti pravo glasa, moraju od države da traže dozvolu za brak, a ne smeju da imaju više od dvoje dece.

U pokrajini Rakajn, zapadnoj državi Mjanmara, milion Rohindža naroda cini trecinu stanovnštva.

PAKAO: Masovno bekstvo Rohindža naroda

Od nezavisnosti Burme 1948. godine, koja se 1989. preimenovala u Mjanmar, sve vlade su negirale postojanje Rohindža.

Rohindže nemaju priznatu istoriju, poreklo niti uopšte postoje kao gradani Mjanmara od prvog dana njegove nezavisnosti, nisu ni službeno priznati, placaju posebne takse za rodenje dece ili smrt clanova porodice, i u praksi nije moguce da dobiju državljanstvo Mjanmara.

UN se spremaju za dodatni porast broja izbeglica u Bangladešu, ocekujuci još na desetine hiljada njih za koje se veruje da su raseljeni širom Rakajna u pokušaju da pobegnu iz spaljenih sela i od vojnika Mjanmara za koje izbeglice tvrde da su napadali civile.

Dok svet brine Irma... PAKAO U BANGLADEŠU!

Nasilje u Mjanmaru izbilo je 25. avgusta kada je grupa pobunjenika, pripadnika Rohindža naroda, napala policijske položaje u Mjanmaru, a bezbednosne snage su im uzvratile.

Vlasti u Bangladešu planiraju da izgrade kamp koji bi mogao da primi cetvrtinu miliona izbeglica, ali su pozvali Mjanmar da zaustavi izbeglištvo tako što ce oformiti "sigurne zone" za Rohindže unutar Rakajna.

Komentari 16

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Batez

I ovo se zove zivot?Koji je ovo vek,trebalo bi da bude nezamislivo da ovo postoji,posto sve ide napred i bolje(tako kazu).

Bojan

Dok na jednoj strani sveta imate ovakve slike-na drugoj imate All Inclusive hotele gde se ljudi prezderavaju ili bacaju pune tanjire jer su se precenili...Gledam takodje na slici i ove "pse" koji besomucno mlate ovog sto je sam...Mi kao vrsta nismo zasluzili da budemo stanovnici ove planete, sve opomene i poruke u vidu ratova i vremenskih nepogoda ne zelimo da shvatimo i ignorisemo pa prema tome mislim da je krajnje vreme da nestanemo...

Perun

Sve manje verujem u fotografije koje se pojave. Jos ako je novinar CNN-a... Dolaze Amerikanci da uvedu demokratiju i naprave bazu.

special image