Navijači Srbije u Beču, Austrija Srbija kvalifikacije 2017
Foto: MONDO/Vladimir Sukdolak



Srpska žurka u Beču!

Fudbalska reprezentacija Srbije igra u glavnom gradu Austrije utakmicu kvalifikacija za Mundijal u Rusiji i odavno je jasno da će na stadionu "Ernst Hapel" imati OGROMNU podršku.

Reporter MONDA javlja se iz centra Beča, gde je sve veći broj srpskih trobojki:

Austrija - Srbija, Suki Izvor: MONDO

Iako meč počinje u 20.45, centralne ulice grada sve su punije naših navijača. U Beču živi 200.000 Srba, neki kažu da ih ima i 300.000 i svi koji se mogu sresti na ulici su odlično raspoloženi.

Momci koji su došli iz Banjaluke doneli su OGROMNU srpsku zastavu, koja će se videti i na stadionu.

Navijači "orlova" stižu iz cele Evrope!



Čekajući utakmicu, reporter MONDA naišao je i na austrijskog "Vuka Karadžića", a upoznao se i sa Radetom Radonjićem, našim ugostiteljem iz Beča, koji je otkrio i da je imao 80 karata za utakmicu, ali da je sve odavno rasprodato.

Srbi u Beču sreli i "Vuka Karadžića"



Srbija Austrija Izvor: MONDO/V.Sukdolak

Srbija Austrija karte Izvor: MONDO/V.Sukdolak


Dok se bližio početak utakmice, navijači su u ogromnom broju kretali sa nekoliko "punktova" ka stadionu.

Hiljade i hiljade Srba pevalo je na putu ka "Ernst Hapelu", pa je centar Beča zaista bio "ofarban" u tri boje - crvenu, plavu i belu.

Pogledajte!



I uoči utakmice, sat pre početka, ispred stadiona je bilo bar 90 odsto srpskih navijača!

Reporter MONDA javio je iz Austrije da je pred "Ernst Hapelom" ogromna gužva i da se definitivno obistinjuju najave da će meč u Beču proteći u jedinstvenom ambijentu:

Ovog petka, Srbija je "domaćin" u Beču!

Austrija Srbija zastave navijači Izvor: MONDO/V. Sukdolak

Austrija Srbija stadion Izvor: MONDO/V.Sukdolak




Eins, zwei, drei... Hoćemo pobedu! (VIDEO)

Dragović za MONDO: "Srbi neće slaviti u Beču!"

Austrija Srbija navijači Foto: MONDO/V.Sukdolak