![](/img/placeholders/placeholder-mondo.png)
Fudbaleri Hajduka upisali su trijumf na gostovanju u Puli ekipi Istre u 16. kolu najelitnijeg fudbalskog takmičenja u Hrvatskoj. Splićani su slavili rezultatom 3:1, što je bio i uspešan debi novog stratega Hajduka Željka Kopića.
Ipak, na tom meču u prvom planu nije bio fudbal, nego navijači gostiju koji su doputovali u Pulu. Njihov cilj nije bio da bodre svoj klub, već da naprave cirkus i vređaju igrače.
Torcida je od prvog do poslednjeg minuta vređala fudbalere Hajduka uzvikujući im posle svakog postignutog gola: "Igrajte, pi..ice"!
Hrvatski mediji prenose da je razlog tome bes zbog prethodnog meča koji su izgubili usred Splita od Rudeša (2:3) i to posle vođstva od 2:0. Tada su i tražili smenu uprave, a ubrzo je anagžovan i novi šef stručnog štaba.
Navijači Hajduka su čak tri puta prekidali meč u Puli, jer su pravili bakljade i ubacivali pirotehnička sredstva na teren.
Torcida je tako napravila novi problem Hajduku, nakon što je splitski klub pre nekoliko dana platio nešto više od 13.000 evra baš zbog njih.
Naime, toliko su ih stajale kazne za prekršaje koje su navijači napravili tokom tri kola u domaćem prvenstvu, a najveći deo tog novca upravo je zbog korišćenja nedozvoljenih pirotehničkih sredstava.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Manje smo kukali, ružno je da se tako omalovažava": Zvezdin MVP Filip Petrušev traži više poštovanja
"Pakao i košarkaška Nigerija": Zoran Savić objavio snimak posle poraza Partizana u finalu Kupa