Benevento je nastavio da produžava negativan rekord Serije A.

Debitant u najjačem rangu italijanskog fudbala se hrabro držao u Bergamu, ali i u 14. kolu nije uspeo da osvoji prvi bod, pošto je Atalanta pobedila 1:0.

Nerešeno je bilo do 75. minuta, kada je Brajan Kristante pogodio mrežu sa ivice kaznenog prostora.

Iako njegov klub beleži očajne rezultate, predsednik Beneventa Oreste Vigorito pre susreta u Bergamu je istakao da njegovom timu nisu potrebna pojačanja u zimskom prelaznom roku.

"Ako nemate jasnu viziju na koga ćete potrošiti novac, onda je bolje da ga pošaljete u humanitarne svrhe u Afriku“, rekao je Vigorito.

U prvom delu susreta na stadionu "Azuri d'Italia" u Bergamu nije viđen lep fudbal. Stvorene su tek dve šanse, po jedna na obe strane.

Najprije je zapretila Atalanta preko Andreasa Korneliusa, koji je u 15. minutu glavom šutirao iznad prečke posle centaršuta iz slobodnog udarca. Uzvratili su gosti na sličan način u finišu prvog poluvremena, ali je golman Etrir Beriša odbranio udarac Samujuela Armenterosa.

U nastavku su domaći fudbaleri nastavili da napadaju gol Alberta Brinjolija. Odolevao je čuvar mreže Beneventa sve do 75. minuta i pogotka Kristantea.