Pobeda Mornara nad ekipom Budućnosti u crnogorskom ABA derbiju podigla je rezultatsku važnost drugog ovosezonskog, a 258. košarkaškog "večitog derbija" između Crvene zvezde i Partizana.
Crveno-beli će večeras od 21 u Dvorani "Aleksandar Nikolić" igrati za prvo, a crno-beli za četvrto mesto, koje bi u slučaju poraza bilo gotovo neostvariv cilj za momke trenera Nenada Čanka.
Partizan ima težak raspored do kraja, ali i priliku da prestigne Mornar koji ne samo da ima bolji skor na tabeli već i bolji međusobni skor sa crno-belima pa je u ovom trenutku, ipak, favori za četvrtu poziciju, plej-of i Evrokup.
U prvom derbiju sezone, debitant Dušan Alimpijević potpuno je nadigrao iskusnijeg i uveliko smenjenog Miroslava Nikolića (84:100), a trijumfom i pred većinskom zvezdaškom publikom mladi trener doveo bi ekipu gotovo u egal sa liderom iz "Morače" koji će zadržati prednost zbog boljeg skora sa crveno-belima u ligi ove sezone.
Međutim…
Crvenu zvezdu bi potom čekao lakši raspored od Podgoričana, koje posle gostovanja Lokomotivi Kubanj u Rusiji očekuje i derbi sa Cedevitom u Zagrebu, a potom i duel sa istim timom ali u okviru Top 16 faze Evrokupa, u Podgorici. Budućnost će potom igrati i sa Partizanom u "Pioniru", što je raspored koji nakon kiksa plavo-belih u Baru svakako vraća Alimpijevićev tim u trku za pol-poziciju i prednost domaćeg terena u borbama za Evroligu.
Jasno je da će i crveno i crno-beli imati sasvim dovoljno motiva da pruže sve što imaju pred TV auditorijumom (Arena sport 1).
Crveno-beli su dobili deset od poslednjih 13 derbija pred svojim navijačima i sedam od poslednjih deset ukupno.
Zvezda - Partizan?
Pročitajte sve rezultate, strelce i tabelu 18. kola ABA lige.
Raspored Crvene zvezde do kraja ABA lige:
5. februar: FMP – Crvena zvezda
12. februar: Crvena zvezda – Zadar
5. mart: Igokea – Crvena zvezda
12. mart: Crvena zvezda – Cibona
Raspored Partizana do kraja ABA lige:
4. februar: Partizan – Mega
10. februar: Olimpija – Partizan
4. mart: Partizan – Budućnost
10. mart: Cedevita – Partizan