• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Chioringa, Srbine!

Izvor MONDO/Tanjug

Generalni direktor Istraživačkog centra nemačke kompanije Kontinental za Srbiju, Saša Chioringa, koji je danas postao državljanin Srbije, poslednji je u nizu stranaca koji su dobili srpski pasoš.


Chioringu je u Novom Sadu pasoš uručio predsednik Srbije Aleksandar Vučić, uz opasku da je Chioringa ''naše gore list'' i da je vreme da se vrati.

Pre manje od mesec dana u spisak srpskih državljana upisao se i košarkaš Crvene zvezde Dilan Enis, a rešenje o prijemu 26-godišnjeg Kanađanina poreklom sa Jamajke potpisala je premijerka Ana Brnabić.

Britanski glumac Rejf Fajns dobio je srpski pasoš u septembru 2017. godine ''u znak zahvalnosti zbog snimanja filmova u Srbiji''.

Godinu dana ranije državljanin Srbije postao je američki glumac i muzičar Stiven Sigal, koji je tada rekao da će ''učiniti sve kako bi na što bolji način promovisao Srbiju koju smatra novom domovinom''.

Kako (ne)će u Srbiji glasati Sigal i Adrijana Lima

Među strancima sa srpskim pasošem su i baletski igrač Sergej Polunjin, fudbaler Gabrijel Kleverson Kordova Kleo, bivši košarkaš Crvene zvezde Demarkus Nelson i Čarls Dženkins, ruski džudista Aleksej Nefedov i brazilski fudbaler Evandro Goebel koji je igrao u Crvenoj zvezdi.

Francuski humanitarac Arni Gujon je nakon više od decenije života i rada u Srbiji dobio državljanstvo Srbije.

Manekenki i bivšoj supruzi košarkaša Marka Jarića, Adriani Limi 2009. godine srpski pasoš uručio je tadašnji ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić.

Međutim, posle razvoda poznatog para obelodanjeno je da zbog proceduralnih prepreka postupak nije priveden kraju, te da Lima nikada nije dobila srpsko državljanstvo.

Inače, procenjuje se da je u poslednjih pet godina blizu 2.200 stranaca tražilo državljanstvo Srbije, a podaci MUP-a govore da, osim građana iz bivših republika SFRJ, srpski pasoš najviše traže stranci iz Azije i zapadne Evrope.

Komentari 2

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Пуки оптимиста

Па што да не, кад нема Срба да их добију, добиће их они који је насељавају.

Џефф

Зашто и не би хтели да буду држављани ове сјајне и напредне државе, погледајте само Србе како хрле из иностранства назад у матицу

special image