Čukarički će se u nedelju od 15 časova, a svom stadionu, boriti protiv Partizana da ostane u igri za mesto koje vodi u Evropu.
Pred derbi meč 27. kola Superlige, trener "brđana" Nenad Lalatović kaže da njegov tim "apsolutno zaslužuje da igra Evropu", a poručuje i da ne mrzi Partizan u kojem ima mnogo prijatelja. Ocenjuje i da Miroslav Bogosavac, kao i još nekolicina bivših igrača Partizana, imaju dodatni motiv - da pokažu da je trebalo da dobiju šansu u Partizanu i da su se o njih ogrešili.
"Čeka nas derbi kola, igraju drugi i četvrti tim na tabeli. Očekuje nas praznik fudbala i nadam se da će tribine biti ispunjene do poslednjeg mesta. Partizan i Zvezda su klubovi kojima ne treba pretiti. Gde god da igraju u Superligi, oni su favoriti. Zato tu ulogu favorita i sada prepuštam njima", rekao je Lalatović za klupski sajt.
Ipak, Lalatović, poznat kao veliki motivator, veruje u svoj tim
"Verujem u ono što radimo. Daćemo sve od sebe da probamo da iznenadimo šampiona koji će imati i veliku podršku svojih navijača sa tribina. Definitivno će biti teška utakmica za nas, ali svi bi trebalo da živimo za ovakve mečeve. Pun stadion, protivnik igrao Ligu Evrope, prezimio tamo... svi elementi su tu".
Lalatović se osvrnuo i na priče o smenjivanju Miroslava Đukića sa mesta trenera Partizana:
"Vidim da se kod njih pravi neka fama sada. Nema potrebe za tim, jer mislim da je Miroslav Đukić odličan trener što je i pokazao u Evropi. Jedan je od najboljih srpskih trenera. Takođe, Partizan ima odlične igrače u timu. Tu, pre svega, mislim na Tavambu, Jankovića, Ožegovića, Tošića... Tošić je igrač koji jednim potezom može da reši utakmicu. Tu su Zdjelar i Pantić koji je mladi reprezentativac. O Saši Iliću ne bi trebalo trošiti reči. Protiv Zemuna je pokazao da još može da igra na visokom nivou i da nije za penziju".
Partizan je nedavno kažnjen oduzimanjem dva boda (mada ta odluka još nije pravosnažna) i u slučaju pobede Čukaričkog "brđani" bi se ravnopravno uključili u borbu za drugo mesto. Međutim, Lalatovića to ne opterećuje.
"Ne napadamo tu drugu poziciju. Naravno da bih voleo da budemo drugi, ali najsrećniji ću biti ukoliko obezbedimo to mesto koje vodi u Evropu. Nama je ta Evropa cilj. Nije toliko bitno da li ćemo biti drugi, treći ili četvrti. Mislim da Čukarički, kao klub, i moji igrači apsolutno zaslužuju da igraju u Evropi. Ubeđen sam da bi imali šta da pokažemo i da bi dostojno predstavljali srpski fudbal", rekao je Lalatović i nastavio:
"Ja sam kao trener Vojvodine uspeo da dođem do tog plej-ofa za ulazak u Ligu Evrope i malo je falilo da se nađemo u grupama. To su specifične utakmice i jako bih voleo da se sa Čukaričkim ponovo oprobam u tim kvalifikacijama. Igrali bismo protiv timova iz drugih liga koji su jači i to bio onda bilo neko merilo koliko vredite. Ja sam to već rekao i svojim igračima".
U taboru Čukaričkog trenutno ima nekoliko fudbalera koji su svojevremeno nosili dres Partizana, a Lalatović smatra da je za skoro sve bilo mesta u timu crno-belih.
"Ja lično mislim da je Partizan napravio velike greške. Pogotovo što se tiče Bogosavca koji je najbolji levi bek u Super ligi. Olako su ga pustili, što je potvrdio i Saša Ilić rečenicom: 'Eh, da imamo sada Bogosavca'. U Čuku je došao kada nije ni igrao u Partizanu i preporodio se ovde. Smatram da svi oni treba da pokažu i dokažu da su u Partizanu napravili grešku. To je jedan dodatni motiv za njih i ubeđen sam da imaju kvalitet da budu makar među 18 igrača u Partizanu", primećuje Lalatović.
Mnoge interesuje i to da li Lalatović, kao bivši igrač i trener Crvene zvezde, ima motiv više protiv Partizana.
"Ja sam to nebrojeno mnogo puta rekao, meni je motiv za svakog protivnika isti - da pobedim! Nevezano ko je s druge strane. Sada je Partizan, prethodni put je to bio Borac iz Čačka. Ja Partizan ne mrzim, samo ne navijam za njega. Ljudi me često pogrešno tumače, verovatno zbog tog mog temperamenta. Ja jesam zvezdaš i jesam odrastao na Marakani ,gde sam naučen kao igrač da pobeđujem Partizan, ali nikada nisam mrzeo taj klub. Uvek sam imao dobre drugare tamo. Tu mislim na Sašu Ilića, Duljaja, Delibašića, Ilieva, Vladu Ivića i mnoge druge. Kako da mrzim, na primer, Duljaja i Vukića koji su spavali u mojoj kući dok smo igrali za Šahtjor? To su moji prijatelji".