• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

A šta o mami i tati kaže izbačeni matorac (30)

Izvor mondo.rs

Amerikanci su se zatekli u čudu prateći sudski slučaj jednog tridesetogodišnjaka koga su roditelji morali sudski da isele iz sopstvene kuće. Porodična "drama" sad prelazi u parodiju, jer izbačeni "milenijalac" o mami i tati kaže...

Tridesetogodišnjak čijim je roditeljima prekipela njegova lenost i nesposobnost da se stara o sebi, kaže bez blama da njegovi roditelji "nisu dobri ljudi".

"Američka bruka", Majkl Rotondo, razgovarao je posle presude Vrhovnog suda države Njujork sa britanskim tabloidom "Dejli mejl", i u svojoj "srceparajućoj" storiji žalio se na roditelje, okrivljujući ih da je zbog njih izgubio i starateljstvo nad sinom krajem prošle godine.

Ovaj nesvršeni student sina je dobio kada je, pre gotovo decenije, na dve godine živeo van rodteljskog doma. Ubrzo je izgubio posao, vratio se "kući", i otad nije izbijao iz kuće roditelja.

To je za Amerikance, inače, doskora bilo teško prihvatljivo ponašanje jer to društvo tradicionalno podstiče samostalnost od najranijeg doba i prvi poslovi se traže već sa šesnaest godina, a iz roditeljske kuće odlazi odmah posle srednje škole.

Izbačeni sin
Izvor: Youtube/syracuse.com

Nagovaranje roditelja da nađe posao i plaća (zdravstveno) osiguranje, nije urodilo plodom, pošto se Majkl prijavio na porodičnom sudu kao "siromašna osoba" da ne bi platio sudske takse. Čak je odbio da mu osiguranje plaćaju roditelji, pa je na kraju dobio pismeni zahtev roditelja da se iseli, a potom završio i na sudu.

Tuže rođenog sina: Ama, iseli se više čoveče!

Prema statističkom zavodu SAD (U.S. Census Bureau), takozvani Milenijalci (generacije rođene od sredine 1990-tih) se baš nisu snašli u svom svetu - gotovo svaki treći živi sa svojim roditelji. Takva situacija dobila je i svoj tehnički termin - omaška u lansiranju (failure to launch) u "život odraslih".

Razloga ima nekoliko, a ekonomski nije najvažniji, jer jednako je pogubna i slaba radna etika "razvijena" kod tih generacija i manjak samopoštovanja, kažu stručnjaci.

Ova "nesposobnost" pogađa muškarce više nego žene, koji su nedorasli za osnovne aktivnosti samostalnog života - kuvanje, čišćenje i pranje veša.

U ekstremnim slučajevima, deca postaju depresivna i sklona zloupotrebi droga i alkohola, zaključio je dr Majkl Ašer, psihijatar sa Univerziteta u PEnsilvaniji u analizi za Hafington post 2015. godine.

Komentari 7

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Joca

Pa kod nas kad bi tako izlazili iz kuca vise od pola bi zavrsilo na ulici jer sa platama koje imamo tesko da moze sebi da priusti stan,hranu i da zapocne porodicu, narocito bez pomoci roditelja...

Ја

Војска је правила од детета - човека !!!

Ozalošćeni VHS

@Ја živela JNA

special image