Crvena zvezda i FMP železnik imaju prednost...

To je epilog prvih utakmica polufinala Košarkaške lige Srbije. Crveno-beli će već sutra na novi megdan Partizanu, ali sada kao gosti, dok će "panteri" kroz dva dana u Čačaku pokušati da se domognu finala i borbe za titulu.

FMP je u Železniku pobedio Borac 71:69 (20:14, 14:17, 17:19, 20:19).


U prvom meču drugog polufinalnog para viđena je daleko veća drama nego dan ranije u "Pioniru", gde je Crvena zvezda ubedljivom igrom i pobedom stekla prednost protiv "večitog" rivala.

U Železniku su se ekipe tokom većeg dela meča smenjivale u vođstvu. FMP je bio bolji u prvoj deonici, ali nije uspeo rezultatski da se odlepi od Čačana, koji su se vrlo brzo vratili u meč. Ipak, domaćin je imao više koncentracije u finišu, što mu je bilo dovoljno za konačnih "plus dva".

Igrač utakmice bio je Nemanja Nenadić.

Bek FMP-a je za 37 minuta na perketu postigao 22 poena, imao je devet skokova i šest asistencija. Majkl Odžo ga je pratio sa 14 poena i pet skokova, dok je Stefan Pot ubacio 11 poena, upisao šest skokova i četiri asistencije.

U poraženoj ekipi najbolji je bio Marko Stojadinović sa 15 poena, jedan više od reprezentativca Ilije Đokovića, čiji učinak krase i pet asistencija. Darko Balaban je duel završio sa 12 poena i šest uhvaćenih lopti.

Naredni duel između FMP-a i Borca igra se u Čačku u četvrtak.