Olimpija već prošla, čeka rezultat iz Trnave

Autor:

Šampion Slovenije rutinski se približio plej-ofu za Ligu Evrope.

8
A- A A+
liga evrope, uefa, Foto: Mondo/Stefan Stojanović

Olimpija iz Ljubljane praktično je za 90 minuta završila posao i sada će čekati ishod revanša Spartak Trnava - Crvena zvezda, da bi saznala protiv koga će igrati u plej-ofu za Ligu Evrope.

Slovenački šampion bez problema je na stadionu Stožice pobedio gosta iz Finske i napravio tri velika koraka ka 4. i poslednjem kolu kvalifikacija:

Olimpija - Helsinki 3:0 (1:0)

Strelci za "zmajčeke" bili su vezista iz Gane Isah Abas (38. i 59. minut) i Slovenac Rok Kronaveter, koji je u 49. minutu iskoristio penal.

U domaćem sastavu, koji je sa klupe predvodio srpski trener Aleksandar Linta, ceo meč je odigrao naš internacionalac Marko Putinčanin, dok je Marko Gajić ušao u igru u 78. minutu umesto Kronavetera.

Olimpija je nastupila u ovoj postavi: Ivačić, Ilić, Zarifović, Štiglec, Kronaveter, Putinčanin, Črnic, Avramovski, Tomić, Kapun, Abas, a igrali su i Suljić, Gajić i Savić.

Revanš je zakazan za sledeći četvrtak u Finskoj.

Rezultati 3. kola (revanši sledećeg četvrtka)

"staza šampiona"

Ludogorec (Bugarska) - Zrinjski 1:0
Legija (Poljska) - Didelanž (Luksemburg) 1:2
Alaškert (Jermenija) - Kluž (Rumunija) 0:2
Olimpija (Slovenija) - Helsinki (Finska) 3:0
Šerif (Moldavija) - Valur (Island) 1:0
Kork Siti (Republika Irska) - Rozenborg (Norveška) 0:2
Spartaks Jurmala (Letonija) - Suduva (Litvanija) 0:1
Nju Sejnts (Vels) - Mitjiland (Norveška) 0:2
Hapoel Ber Ševa (Izrael) - APOEL (Kipar) 2:2
Torpedo Kutaisi (Gruzija) - Kukeši (Albanija) 5:2

"glavna staza"

Pjunik (Jermenija) - Makabi Tel Aviv (Izrael) 0:0
Dinamo Minsk (Belorusija) - Zenit Sankt Peterburg (Rusija) 4:0
Šturm (Austrija) - AEK Larnaka (Kipar) 0:2
Sarpsborg (Norveška) - Rijeka (Hrvatska) 1:1
Bašakšehir (Turska) - Barnli (Engleska) 0:0
Zorja (Ukrajina) - Braga (Portugal) 1:1
Hapoel Haifa (Izrael) - Atalanta (Italija) 1:4
Genk (Belgija) - Leh (Poljska) 2:0
Vitese (Holandija) - Bazel (Švajcarska) 0:1
Nordsjeland (Danska) - Partizan (Srbija) 1:2
Hibernijan (Škotska) - Molde (Norveška) 0:0
Hajduk Split (Hrvatska) - FCSB (Rumunija) 0:0
Sevilja (Španija) - Žalgiris (Litvanija) 1:0
Sigma (Češća) - Kairat (Kazahstan) 2:0
Slovan (Slovačka) - Rapid Beč (Austrija) 2:1
Marjumpolj (Ukrajina) - Bordo (Francuska) 1:3
CSKA Sofija (Bugarska) - Kopenhagen (Danska) 1:2
Olimpijakos (Grčka) - Lucern (Švajcarska) 4:0
Rendžers (Škotska) - Maribor (Slovenija) 3:1
Trenčin (Slovačka) - Fejnord (Holandija) 4:0
Jagjelonija (Poljska) - Gent (Belgija) 0:1
Spartak Subotica (Srbija) - Brondbi (Danska) 0:2
UFA (Rusija) - Progres Niderkorn (Luksemburg) 2:1
Bešiktaš (Turska) - LASK (Austrija) 1:0
Apolon (Kipar) - Dinamo Brest (Belorusija) 4:0
Lajpcig (Nemačka) - Univerzitatea Krajova (Rumunija) 3:1

Sve vesti