Ukrajinci upisali još jednu pobedu u Ligi nacija.
Dve utakmice - dve pobede. Odlican start Ukrajinaca u Ligi nacija, koji vec sada imaju šest bodova više od rivala, doduše, uz utakmicu višu.
Ekipa nekadašnjeg centarfora Andreja Ševcenka posle Ceške u gostima (2:1), na domacem terenu - bez prisustva publike - savladala je i Slovacku 1:0.
Strelac odlucujuceg gola bio je Andrej Jarmolenko iz penala u 80. minutu. Uspeo je golman Martin Dubravka da zakaci loptu, ali je šut bio dovoljno snažan da ona, ipak, završi u mreži.
Iako je Jarmolenko bio egzekutor, najvece zasluge za gol idu 20-godišnjem Viktoru Ciganovu, vezisti Dinamo Kijeva, koji je posle odlicne akcije po levoj strani iznudio penal u duelu sa Milanom Škrinjarom.
U oktobarskom ciklusu takmicenja sastaju se Ukrajina - Ceška i Slovacka - Ceška.
SISTEM TAKMICENJA:
S obzirom na to da je 55 UEFA reprezentacija razvrstano u cetiri razlicite divizije ("Lige"), jasno je da je najjaca Liga A. Upravo zato, cetiri pobednika grupa Lige A igrace "Finale Lige nacija", u sistemu polufinale/finale i medusobno ce odluciti koji tim ce osvojiti ovo takmicenje i postati šampion.
Kada je u pitanju promocija, svaki pobednik grupe ce se automatski plasirati u višu ligu i u njoj ce nastupiti u sledecem izdanju takmicenja.
Kada je u pitanju kvalifikovanje za Evropsko prvenstvo, najbolje plasirani tim iz svake grupe ce ucestvovati u plej-ofu svoje "lige", sa sistemom polufinala i finala. Pobednici liga izborice mesto na Evropskom prvenstvu 2020.
LIGA NACIJA, septembarski ciklus:
Liga A
Grupa 1
Nemacka - Francuska 0:0
Francuska - Holandija (nedelja, 20.45)
Grupa 2
Švajcarska - Island 6:0 (2:0)
Island - Belgija (utorak, 20.45)
Grupa 3
Italija - Poljska 1:1 (0:1)
Portugal - Italija (ponedeljak, 20.45)
Grupa 4
Engleska - Španija 1:2 (1:2)
Španija - Hrvatska (utorak, 20.45)
Liga B
Grupa 1
Ceška - Ukrajina 1:2 (1:1)
Ukrajina - Slovacka 1:0 (0:0)
Grupa 2
Turska - Rusija 1:2 (1:1)
Švedska - Turska (ponedeljak, 20.45)
Grupa 3
Severna Irska - Bosna i Hercegovina 1:2 (0:1)
BiH - Austrija (utorak, 20.45)
Grupa 4
Vels - Irska 4:1 (3:0)
Danska - Vels (nedelja, 18.00)
Liga C
Grupa 1
Albanija - Izrael 1:0 (0:0)
Škotska - Albanija (ponedeljak, 20.45)
Grupa 2
Finska - Madarska 1:0 (1:0)
Estonija - Grcka 0:1 (0:1)
Madarska - Grcka (utorak, 20.45)
Finska - Estonija (utorak 20.45)
Grupa 3
Slovenija - Bugarska 1:2 (1:1)
Norveška - Kipar 2:0 (2:0)
Bugarska - Norveška (nedelja, 18.00)
Kipar - Slovenija (nedelja, 20.45)
Grupa 4
Litvanija - Srbija 0:1 (0:1)
Rumunija - Crna Gora 0:0
Srbija - Rumunija (ponedeljak, 20.45)
Crna Gora - Litvanija (ponedeljak, 20.45)
Liga D
Grupa 1
Kazahstan - Gruzija 0:2 (0:0)
Letonija - Andora 0:0
Gruzija - Letonija (nedelja, 18.00)
Andora - Kazahstan (ponedeljak, 20.45)
Grupa 2
Belorusija - San Marino 5:0 (2:0)
Luksemburg - Moldavija 4:0 (1:0)
San Marino - Luksemburg (utorak, 20.45)
Moldavija - Belorusija (utorak, 20.45)
Grupa 3
Azerbejdžan - "Kosovo" 0:0
Farska ostrva - Malta 3:1 (2:1)
"Kosovo" - Farska ostrva (ponedejak, 20.45)
Malta - Azerbejdžan (ponedeljak, 20.45)
Grupa 4
Jermenija - Lihtenštajn 2:1 (1:1)
Gibraltar - Makedonija 0:2 (0:2)
Makedonija - Jermenija (nedelja, 18.00)
Lihtenštajn - Gibraltar (nedelja, 20.45)