Nebojša Stefanović o Kadriju Veseljiju
Foto: MONDO/Stefan Stojanović


Predsednik kosovske Skupštine Kadri Veselji rekao je ranije danas da je predsednik Srbije na Kosovo došao sa ratnom retorikom, "protiv mirne budućnosti", a na pitanje kako vidi tu ocenu ministar Stefanović kaže da je Veselji imao problema sa sluhom ili sa prevođenjem:

"Pitam pre svega Kadrija Veseljija da li ima problem sa sluhom ili mu je možda prevodilac bio loš ili o čemu se radi, s obzirom na to da ne postoji ni jedna jedina rečenica, koju je Vučić izgovorio na Gazivodama ili ma gde drugde na Kosovu i Metohiji, koja može da se oceni kao ratna retorika", rekao je Stefanović za Tanjug.

Sve rečenice koje je predsednik Srbije izgovarao bile su, ističe Stefanović, upućene ka miru i neverovatno je, kaže, da posle završene posete, tokom koje su svi u direktnom prenosu mogli da čuju poruke predsednika Vučića neko može da izjavi tako nešto.

"Očigledno je da su neki od od političara sa Kosova i Metohije unapred spremili reakcije očekujući da se predsednik Srbije Aleksandar Vučić ponaša onako kako bi se oni ponašali i onako kako oni razmišljaju o politici, životu i saradnji sa drugim ljudima, zaključio je Nebojša Stefanović.

Evo šta je predsednik Srbije izjavio na Gazivodama, a šta danas u Kosovskoj Mitrovici:

Evo gde se vidi težina problema

Vučić u Mitrovici - Da sačuvamo MIR, za KOMPROMIS!