• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Kosovo MORA da ostane deo Srbije - za 53 odsto!

Izvor Tanjug

Kosovo, po oceni 53 odsto građana, po svaku cenu mora da ostane u sastavu Srbije, pokazalo je istraživanje koje je sproveo Centar za evroatlantske studije u saradnji sa Cesidom.

"Za podelu Kosova na severni-srpski i južni-albanski deo je trećina građana, dok razgraničenje takvo da prostor sa većinskim srpskim stanovništvom pripadne Srbiji podržava 36 odsto anketiranih", rekao je Klačar.

"Za četvrtinu građana Kosovo je nezavisno i oni smatraju da Srbija treba da prihvati takvo stanje i okrene se budućnosti", naveo je Klačar predstavljajući istraživanje "Evroatlantske integracije i dijalog između Beograda i Prištine".

Na pitanje, šta je to što bi Srbija trebalo da dobije ako bi kao uslov za ulazak u EU bio neophodan sporazum Beogada i Prištine, 38 odsto anketiranih izjavilo je da, pod tim uslovom, Srbija i ne treba da uđe u Uniju, dok je 15 odsto reklo da treba ući u EU, ali da zbog ulaska ne treba trgovati.

Na isto pitanje 17 odsto je odgovorilo da bi Srbija trebalo da dobije zaštitu za srpske crkve i manastire, 15 odsto smatra da je to Zajednica srpskih opština, a 10 odsto - sever Kosova.

Nešto više od 40 odsto građana smatra da SAD podržavaju sporazum o razgraničenju, a 24 odsto da je to EU.

Konferenciji za novinare prisustvovao je i poslanik Dragan Šormaz koji je ocenio da jedino SAD imaju fer i pošten pristup prema Srbiji po pitanju Kosova.

Iako priznaju njegovu nezavisnost, opet kažu - dogovorite se, sve ćemo podržati, "dok Nemačka kaže ne, ne i ne".

Istraživanje je pokazalo i da ako bi sada bio raspisan referendum, 47 odsto građana bilo za ulazak u Evropsku uniju.

Protiv bi bilo 36 odsto anketiranih, a 17 odsto ne bi ni izašlo na referendum.

Istraživanje sprovedeno na 1.010 građana telefonskim putem, u prvoj nedelji novembra, pokazalo je i da 60 odsto građana podržava vojnu neutralnost Srbije, dok je za približavanje SAD i NATO-u svega sedam odsto.

Tači: Dobili smo rat sa Srbijom, a sad ćemo...

Komentari 51

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Pametno

Stvar je u tome da oni mogu da ga okupiraju i otmu ali mi ga nikada necemo priznati i za 100, 200 ili 500 godina sigurno ce opet biti 100 posto srpsko. EU je savez koji vec puca i puci ce kad tad ali granice drzava ostaju.

Bombon

Srbija NIŠTA NE MORA. Kosovo jeste deo Srbije. TRENUTNO je okupirano. To takođe ništa ne znači. Cela Srbija je bila okupirana 500 godina pa se vratila sebi i oslobodila i opet je Srbija na istom mestu gde je i bila pre te okupacije. Samo malo sredite živce. Bez brzopletih glupih poteza !!!

Buchan

Mi Slovaci u Vojvodini ne podržavamo n.k. A ni naša matična zemlja ali mi smo došli vamo pre 250 godina i niko nas ne dira što smo drugačiji... Jer smo i mi bežali tada davno...

special image