Na granici između plej-ofa i plej-auta superligaške tabele prezimiće fudbaleri Radnika iz Surdulice, tako da na proleće neće mnogo strepeti kada je u pitanju opstanak u najjačem rangu domaćeg fudbala.
To će ekipa pokušati da iskoristi za uigravanje, kako bi u iduću sezonu ušla sa većim ambicijama nego što je samo opstanak.
"Radnik od ove polusezone želi da bude spoj mladosti i iskustva. Od danas pravimo tim koji ćete gledati na leto, a to će biti najbolji Radnik do sada", najavio je predsednik kluba Stanislav Tončev na prvom okupljanju u 2019. godini.
Trener Milan Milanović odradio je prvi trening sa igračima na veštačkoj travi uprkos snegu i niskoj temperaturi.
"Odmor od tri nedelje nas je prekinuo kada smo najbolje igrali, ali se nadam da ćemo se spremiti dobro u ovih pet nedelja i da ćemo dobro odigati predstojeću polusezonu", kratko je poručio Milanović.
Surduličani će prvi deo priprema odraditi kod kuće, a potom se u drugoj polovini meseca sele u Antaliju.
Prvom okupljanju u 2019. nisu prisustvovali Dušan Pantelić i Siniša Mladenović, dok su nova lica dvojica štopera: 32-godišnji Tomislav Pajović i deset godina mlađi Ivan Kričak.
Pajović je u Radnik stigao iz Uzbekistana, a u Srbiji je igrao u Partizanu, Čukaričkom, Radu i Zemunu, dok je inostrano iskustvo sticao i u Izraelu (Makabi Šaraim) i moldavskom Šerifu.
Kričak je došao iz beogradskog Sinđelića, a igrao je još za Žarkovo i Rad.
Foto: MN Press
Pridruži se MONDO zajednici.
Mondo Tema
Najviše komentara