Partizan na čelu grupe, Zvezdu čeka lider u "Fonteti"

Autor:

Pogledajte kako izgledaju tabele Evrokupa posle drugog kola.

Partizan na čelu grupe, Zvezdu čeka lider u "Fonteti" Foto: Mondo/Stefan Stojanović

Drugo kolo Top 16 faze kompletirano je u sredu i tri tima završila su ga perfektnim skorom i sva tri su lideri u svojim grupama.

U preostaloj, jedinoj u kojoj svi imaju skor 1-1, prvoplasirani je Partizan, jer je večeras savladao Albu u punom "Pioniru".

Drugi meč Grupe G završen je trijumfom Monaka protiv Ritasa 75:70 (15:21, 15:11, 17:19, 28:19), nakon kojeg su svi timovi izjednačeni, a koš razlika crno-belih za dva poena bolja od drugoplasiranog tima iz Litvanije i za tri od francuskog i nemačkog rivala.

Monako je istorijski, prvi trijumf u Top 16 fazi ostvario u tesnoj utakmici, u kojoj nijedan tim nije vodio više od šest poena razlike. Džeron Džouns postigao je 15 poena za Francuze, a Elmedin Kikanović 15.

Iako je Ritas u kneževini imao čak 20 skokova više (29:49), pobeda je ipak ostala na parketu domaćina.

Takmičarsko veče počelo je odličnom igrom probuđenog Marka Simonovića protiv Cedevite u Sankt Peterburgu, a završena još jednim Top 16 uspehom lidera Zvezdine grupe.

Na parketu Limoža, Valensija je pobedila rezultatom 74:79 (18:28, 19:18, 13:18, 24:15) i ostala sama na čelu Grupe G.

Naredni rival Crvene zvezde mts je uoči meča protiv srpskog šampiona u "La Fonteti" imao raspoloženog centra Bojana Dubljevića (12 poena, 12 skokova), kao i iskusno krilo Vila Tomasa (15 poena). Zajedno sa Albertom Abaldeom i Samom Van Rosomom, oni su najzaslužniji što je domaćin doživeo drugi Top 16 neuspeh i ostao usamljen na začelju tabele.

Izvor: YouTube/Euroleague Basketball


Pročitajte sve rezultate 2. kola Top 16 faze:

Monako - Ritas 75:70
Partizan - Alba 78:66

Tabela: Partizan 1-1, Ritas 1-1, Alba 1-1, Monako 1-1.
Parovi 3. kola: Partizan - Monako, Ritas - Alba

Parovi 3. kola

Grupa F

Frankfurt Skajlajners - Lokomotiva Kubanj 69:92
Asvel - Ulm 93:89

Tabela: Asvel 2-0, Lokomotiva 1-1, Ulm 1-1, Frankfurt 0-2.
Parovi 3. kola: Frankfurt - Asvel, Ulm - Lokomotiva Kubanj

Grupa G

Limož - Valensija 74:79
Unikaha - Crvena zvezda 79:74


Tabela: Valensija 2-0, Zvezda 1-1, Unikaha 1-1, Limož 0-2.
Parovi 3. kola: Unikaha - Limož, Valensija - Zvezda

Grupa H (sreda)

Zenit - Cedevita 98:84
Andora - Uniks 86:80

Tabela: Andora 2-0, Zenit 1-1, Uniks 1-1, Cedevita 0-2.
Parovi 3. kola: Zenit - Andora, Uniks - Cedevita

Povezano

Sve vesti