Federer se nije oznojio, ali u nedelju već...

Autor:

Dvostrukog uzastopnog šampiona očekuje veliki ispit u osmini finala.

Federer se nije oznojio, ali u nedelju već... Foto: Guliver/Getty Images/Cameron Spencer

Dvostruki uzastopni, ukupno šestostruki šampion Australijan opena ponovo se nije susreo sa brejk loptom na "Rod Lejver" areni.

Denis Istomin nije uspeo pošteno da izazove (3) Rodžera Federera u prvom, kao ni Tejlor Heri Fric u trećem kolu, pa se Švajcarac za svega 90 minuta igre plasirao među 16 najboljih.

Heri Fric, 21–godišnji Amerikanac sa 50. pozicije na ATP listi, poslužio je kao statista u ovom meču – 6:2, 7:5, 6:2.

Teniseri iz gornje polovine žreba odigraće mečeve 3. runde u subotu po lokalnom vremenu, a u nedelju (donja polovina) i ponedeljak (gornja polovina) kreću eliminacije u osmini finala. Četvrtfinala su u utorak i sredu, polufinala u četvrtak i petak, a finale u nedelju.

Jedini koji je, za sada, uspeo da dođe do brejk lopte protiv branioca titule na prvom gren slemu u sezoni je Danijel Evans, koji je u drugoj rundi čak jednom i oduzeo servis Federeru iz tri šanse za to, ali nije uspeo da osvoji set (7:6, 7:6, 6:3).

Moguće je da će Federer više problema imati u osmini finala nego protiv 189. na svetu, Evansa, sa kojim je morao da igra dva taj–brejka. Razlog je (14) Stefanos Cicipas, koji je zakazao sudar sa slavnim Švajcarcem posle velike borbe u duelu sa (19) Nikolozom Basilašvilijem.

Završeno je u četiri seta – 6:3, 3:6, 7:6 (9:7), 6:4.

Federer i Cicipas sastali su se 3. januara na Hopman kupu u Pertu i presudili su taj–brejkovi u meču u kom nijedan rival nije doživeo brejk (mada Grk nije ni stigao do brejk šanse) – 7:6 (7:5), 7:6 (7:4).

Izvor: YouTube



Igrači koji su izborili plasman u osminu finala obezbedili su 180 ATP poena i nagradu od 260.000 australijskih dolara, dok će eliminisani u 3. rundi morati da se zadovolje sa 90 bodova i 155.000 aus dolara.

U četvrto kolo plasirao se i Tomaš Berdih, koji zbog pada na ATP listi usled serije povreda u 2018. godini nema status nosioca ove godine. To ga nije sprečilo da u posle tri sata i dva minuta igre eliminiše još jednog "kosturaša", (18) Dijega Švarcmana.

Omaleni Argentinac je poveo i ispao – 5:7, 6:3, 7:5, 6:4.

Protivnik trenutno 57. teniseru sveta u osmini finala biće pobednik meča (2) Rafael Nadal – (27) Aleks de Minaur.

Do četvrtog kola stigao je i (21) Grigor Dimitrov, kog trenira Andre Agasi.

"MAŠA" SKINULA KRUNU ŠAMPIONKI

Bugarin je, za razliku od prva dva kola kada je gubio po set u mečevima sa Jankom Tipsarevićem i Pablom Kuevasom, ovog puta bio konkretan i posle nešto više od dva sata igre izbacio Tomasa Fabijana – 7:6, 6:4, 6:4.

Rival u osmini finala biće mu američki teniser Franses Tijafo, kom je pripao današnji maraton sa Andreasom Sepijem iz Italije završen u pet setova i posle tri sata i 21 minuta velike borbe – 6:7 (3:7), 6:3, 4:6, 6:4, 6:3.

Italijanu je bio potreban set da završi posao, ali je glatko izgubio naredna dva.

Izvor: YouTube



Rezultati:

(14) Stefanos Cicipas – (19) Nikoloz Basilašvili 6:3, 3:6, 7:6 (9:7), 6:4
(18) Dijego Švarcman – Tomaš Berdih 7:5, 3:6, 5:7, 4:6
(3) Rodžer Federer – Tejlor Heri Fric 6:2, 7:5, 6:2
(20) Grigor Dimitrov – Tomas Fabijano 7:6 (7:5), 6:4, 6:4
Franses Tijafo – Andreas Sepi 6:7 (3:7), 6:3, 4:6, 6:4, 6:3
(10) Karen Hačanov – (22) Roberto Bautista Ahut 4:6, 5:7, 4:6
(2) Rafael Nadal – (27) Aleks De Minaur 6:1, 6:2, 6:4

Kasnije danas:

(6) Marin Čilić – (26) Fernando Verdasko 4:6, 3:6, 6:1, 7:6 (10:8), 6:3

Parovi osmine finala:

(2) Rafael Nadal – Tomaš Berdih
(20) Grigor Dimitrov – Franses Tijafo

(3) Rodžer Federer – (14) Stefanos Cicipas
(6) Čilić/(26) – (22) Roberto Bautista Ahut

Parovi 3. kola (petak/subota):

(1) Novak Đoković – (25) Denis Šapovalov
(15) Danil Medvedev – (21) David Gofan

(12) Fabio Fonjini – (23) Pablo Karenjo Busta
(8) Kei Nišikori – Žoao Souza

(4) Aleksander Zverev – (WC) Aleks Bolt
(16) Miloš Raonić – Pjer–Ig Erber

(11) Borna Ćorić – Filip Krajinović
(28) Luka Puj – (WC) Aleksej Popirin

Eliminisani nosioci:

prvo kolo

(9) Džon Izner
(13) Kajl Edmund
(17) Marko Čekinato
(31) Stiv Džonson

drugo kolo

(5) Kevin Anderson
(7) Dominik Tim predaja
(24) Hjeon Čung
(29) Žil Simon
(30) Gael Monfis
(32) Filip Kolšrajber

treće kolo

(18) Dijego Švarcman
(19) Nikoloz Basilašvil

Povezano

Sve vesti