Odbrana trona počinje u Ankari

Autor:

Srpske odbojkašice saznale su imena protivnika u prvoj fazi ovogodišnjeg EP, koje će biti održano u četiri zemlje.

Odbrana trona počinje u Ankari Foto: MN Press

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije, aktuelni šampion sveta i Evrope, prvu fazu Evropskog prvenstva 2019. će igrati u Ankari.

Osim domaćina, Turske, izabranice Zorana Terzića za rivale će imati još Finsku (23. avgusta), Bugarsku (25. avgusta), Francusku (26. avgusta) i Grčku (28. avgusta).

Meč poslednjeg kola, protiv Turske, na programu je 29. avgusta.

Odmah zatim, mečevima osmine finala, počinje "nokaut" faza, u koju će se plasirati četiri najbolje selekcije.

Grupa u kojoj će se takmičiti Srbija ukršta se sa grupom C (Budimpešta), gde su uz Mađarsku žrebane Holandija, Hrvatska, Azerbejdžan, Rumunija i Estonija.

Parovi osmine finala biće formirani po principu A1-C4, A2-C3, C2-A3 i C1-A4.

Drugi deo "kostura" čine grupa B u Lođu (Poljska, Italija, Belgija, Ukrajina, Portugal, Slovenija) i grupa D u Bratislavi (Slovačka, Rusija, Nemačka, Belorusija, Španija, Švajcarska).

"NOKAUT" FAZA

OSMINA FINALA (1. septembra)

TURSKA:

(1) A1 - C4
(2) A2 - C3

MAĐARSKA:

(3) C1 - A4
(4) C2 - A3

POLJSKA:

(5) B1 - D4
(6) B2 - D3

SLOVAČKA:

(7) D1 - B4
(8) D2 - B3

Ukoliko prođu grupu, svi domaćini (Turska, Poljska, Mađarska i Slovačka) će u osmini finala ostati da igraju kod kuće, bez obzira na poziciju koju su zauzeli.

U slučaju da u osmini finala treba da se sastanu dva organizatora, na primer A1 - C4, doći će do zamene mesta, pa će se u osmini finala sastati C4 (organizator) - A2 i A1 (organizator) - C3.

ČETVRTFINALE (4. septembra)

TURSKA:

(1) Pobednici mečeva osmine finala 1 i 4
(2) Pobednici mečeva osmine finala 2 i 3

POLJSKA:

(3) Pobednici mečeva osmine finala 5 i 8
(4) Pobednici mečeva osmine finala 6 i 7

Četvrtfinalne utakmice biće odigrane u Turskoj i Poljskoj, s tim da će pobednici osmine finala iz Mađarske otputovati u Tursku, a pobednici osmine finala iz Slovačke u Poljsku.

Domaćin polufinalnih mečeva, utakmice za treće mesto i finala biće Ankara.

POLUFINALE (7. septembra)

Pobednici mečeva četvrtfinala 1 i 3
Pobednici mečeva četvrtfinala 2 i 4

MEČ ZA 3. MESTO (8. septembra)

FINALE (8. septembra)

Povezano

Sve vesti