Informaciju je za Kohu potvrdio generalni direktor Kosovske policije Raš Kalaj.
Kako se navodi, odluka o povećanom prisustvu policije na određenim tačkama je doneta na zahtev Direkcije za borbu protiv terorizma, koja je deluje u okviru Kosovske policije.
Reč je, dodaje se, o preventivnoj meri za slučaj sprečavanja eventualnog napada.
Kalaj je rekao da su policijske sage širom Kosova pojačane od danas.
"Pojačane patrole se uglavnom nalaze na osetljivim mestima, u blizini određenih objekata", rekao je Kalaj i dodao da je takva odluka doneta preventivno, te da nema informacijada bi se eventualni napadi mogli dogoditi na teritoriji Kosova.
"Nema informacija da može doći do bilo kakvog napad. To je samo preventivna mera", rekao je Kalaj.
Na Novom Zelandu jutros se dogodio teroristički napad. Napadač je ubio najmanje 49 osoba kada je upao u džamiju u u novozelandskom Krajstčerču.
U napadu je ranjeno ukupno oko 50 osoba, a među njima ima i dece. Napadač je identifikovan - u pitanju je australijski državljanin Brenton Tarant, a u pritvoru se nalaze još tri osumnjičene osobe.
Zvezda nastavila sa porazima u Evroligi: Mirotić ponovo koban za crveno-bele
Crvena zvezda ispada iz Top 6 Evrolige: Partizan može da sustigne crveno-bele, pogledajte tabelu
Janis Sferopulos digao glas na konferenciji: Svi nas vide na F4, a mi u istoriji nemamo pobedu u plej-ofu
Mirotić otkrio zašto je tražio da igra protiv Zvezde: Zbog njega je Olimpija pobedila u Beogradu
Katastrofa za Crvenu zvezdu, Džoela Bolomboja izneli sa terena: Nije mogao da hoda, svi se uhvatili za glavu