mondo.rs

IZNENAĐENJE u Banjaluci: Pao Spartak Trnava!

Autor:

Velika, prva pobeda Radnika iz Bijeljine u evro-kvalifikacijama.

IZNENAĐENJE u Banjaluci: Pao Spartak Trnava! Foto: MONDO/Dragan Šutvić

Banjaluka je videla jedno od najvećih iznenađenja prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope!

Radnik iz Bijeljine je na Gradskom stadionu pobedio Spartak iz Trnave, ekipu koja je prošlog leta namučila Crvenu zvezdu u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a potom igrala grupnu fazu Lige Evrope.

Ovog jula, bivši slovački šampion moraće da se dosta pomuči da bi izbacio "tvrd" tim Mladena Žižovića, koji je ostvario istorijski trijumf golovima Nedima Mekića i Velibora Đurića.

RADNIK - SPARTAK 2:0 (1:0)

Ako odbrani ovu prednost, klub iz Bijeljine, na čijem je čelu Mladen Krstajić, igraće u drugom kolu kvalifikacija protiv Lokomotive iz Plovdiva...

Pročitajte kompletan izveštaj ove utakmice na portalu mondo.ba.

/Slovaci u Banjaluci: Kosovo je srce Srbije!/

/Navijači Spartaka u Banjaluci: Ćevapi, pa na stadion/


Rezultati 1. kola kvalifikacija:

Pjunik (Jermenija) - Škupi (Makedonija) 3:3 (1:2)
Ordabasi (Kazahstan) - Torpedo Kutaisi (Gruzija) 1:0 (0:0)
Ventspils (Letonija) - Teuta (Albanija) 3:0 (1:0)
Alaškert (Jermenija) - Makedonija GP (Makedonija) 3:1 (1:0)
AEK Larnaka (Kipar) - Petrokub (Moldavija) 1:0 (1:0)
Laci (Albanija) - Hapoel Ber Ševa (Izrael) 1:1 (1:0)
Narva (Estonija) - Budućnost (Crna Gora) 0:2 (0:1)
Flora (Estonija) - Radnički Niš (Srbija) 2:0 (0:0)
Kups (Finska) - Vitebsk (Belorusija) 2:0 (0:0)
Sabail (Azerbejdžan) - Univerzitatea Krajova 2:3 (1:1)
Balzan (Malta) - Domžale (Slovenija) 3:4 (2:1)
Riterjaj (Livanija) - Klaksvik (Farska Ostrva) 1:1 (0:0)
Ružomberok (Slovačka) - Levski (Bugarska) 0:2 (0:1)
Akademija Pandev (Makedonija) - Zrinjski (BiH) 0:3 (0:2)
Bran (Norveška) - Šamrok Rovers (Irska) 2:2 (2:1)
Brondbi (Danska) - Inter Turku (Finska) 4:1 (1:1)
Krusejders (Severna Irska) - B36 Toršavn (Farska Ostrva) 2:0 (1:0)
Debrecin (Mađarska) - Kukeši (Albanija) 3:0 (0:0)
Dinamo Tbilisi (Gruzija) - Engordani (Andora) 6:0 (2:0)
Lijepaja (Letonija) - Dinamo Minsk (Belorusija) 1:1 (1:0)
Kauno Žalgiris (Litvanija) - Apolon (Kipar) 0:2 (0:1)
Makabi Haifa (Izrael) - Mura (Slovenija) 2:0 (0:0)
Malme (Švedska) - Balimena (Severna Irska) 7:0 (3:0)
Molde (Norveška) - Rejkjavik (Island) 7:1 (4:0)
Radnik Bijeljina (BiH) - Spartak Trnava (Slovačka) 2:0 (1:0)
Soligorsk (Belorusija) - Hibernijans (Malta) 1:0 (0:0)
Speranta Nisporeni (Moldavija) - Nefči Baku (Azerbejdžan) 0:3 (0:2)
Fola Eš (Luksemburg) - Čikura (Gruzija) 1:2 (1:0)
Konahs Kvej (Vels) - Kilmanrok (Škotska) 1:2 (0:0)
Olimpija Ljubljana (Slovenija) - RFS (Letonija) 2:3 (0:0)
Čukarički (Srbija) - Banants (Jermenija) 3:0 (1:0)
Dun. Streda (Slovačka) - Krakovija (Poljska) 1:1 (1:1)
Evropa (Gibraltar) - Legija (Poljska) 0:0
FCSB (Rumunija) - Milsami (Moldavija) 2:0 (1:0)
Zeta (Crna Gora) - MOL Vidi (Mađarska) 1:5 (1:3)
Aberdin (Škotska) - Rovanijemi (Finska) 2:1 (1:0)
Kliftonvil (Severna Irska) - Hagesund (Norveška) 0:1 (0:1)
Kork siti (Irska) - Niderkorn (Luksemburg) 0:2 (0:2)
Sent Patriks (Irska) - Norčeping (Švedska) 0:2 (0:0)
Honved (Mađarska) - Žalgiris (Litvanija) 3:1 (1:0)
Široki Brijeg (BiH) - Kairat (Kazahstan) 1:2 (1:1)
Brejdablik (Island) - Vaduc (Lihtenštajn) 0:0 
Stjarnan (Island) - Levadija (Estonija) 2:1 (1:0)

Povezano

Sve vesti