mondo.rs

Ništa od duela Zvezdinih rivala: Helsinki NIJE USPEO!

Autor:

Svi rezultati revanš utakmica 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Ništa od duela Zvezdinih rivala: Helsinki NIJE USPEO! Foto: MONDO/Jovan Terzić

Očekivalo se da u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope igraju Kopenhagen i Helsinki, timovi koje je Crvena zvezda eliminisala na svom putu ka Ligi šampiona, međutim, ništa od toga.

Posle dva remija, u narednu rundu ide Riga, koja je i kod kuće i u Helsinkiju uspela golom u finišu da izbegne poraz!

U Letoniji je bilo 1:1, a ovog četvrtka u Finskoj - 2:2.

Ponovo je Helsinki vodio, međutim Roman Debelko je sa dva pogotka uspeo da odvede svoj tim u plej-of kvalifikacija za Ligu Evrope. Najdalje što je klub osnovan 2014. ikada stigao u međunarodnim takmičenjima.

Zanimljivo, Debelko je bio trostruki strelac u revanšu, pošto je postigao i autogol u 69. minutu, za vođstvo Helsinkija 2:1. Iskupio se 11 minuta kasnije, pa će Kopenhagen umesto "već viđen" Helsinki, putovati u Rigu.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE, 3. kolo:

/Staza šampiona/

Saburtalo (Gruzija) - ARARAT (Jermenija) 0:2, prva utakmica 2:1

igrano u utorak

Nome Kalju (Estonija) - DIDELANŽ (Luksemburg) 0:1, 1:3
Dandalk (Republika Irska) - SLOVAN BRATISLAVA (Slovačka) 1:3, 0:1
LINFILD (Severna Irska) - Sutjeska (Crna Gora) 3:2, 2:1

u četvrtak

Helsinki (Finska) - RIGA (Litvanija) 2:2, prva utakmica 1:1
AIK (Švedska) - Šerif (Moldavija) 1:1,2:1
SUDUVA (Litvanija) - Makabi Tel Aviv (Izrael) 2:1,2:1
BATE BORISOV (Belorusija) - Sarajevo (BiH) 0:0,2:1
Nju Sejnts (Vels) - LUDOGOREC (Bugarska) 0:4, 0:5
Valeta (Malta) - ASTANA (Kazahstan) 0:4, 1:5

/Glavna staza/

Atromitos (Grčka) - LEGIJA (Poljska)0:2, prva utakmica 0:0
VITORIJA GIMARAEŠ (Portugal) - Ventspils (Litvanija) 6:0, 3:0

u četvrtak

Dinamo Tbilisi (Gruzija) - FEJNORD (Holandija) 1:1,0:4
SPARTAK MOSKVA (Rusija) - Tun (Švajcarska) 2:1, 3:2
Malatija (Turska) - PARTIZAN (Srbija) 1:0,1:3
ZORJA (Ukrajina) - CSKA Sofija (Bugarska) 1:0,1:1
Zrinjski (BiH) - MALME (Švedska) 1:0,0:3
BNEI JEHUDA
(Izrael) - Nefči (Azerbejdžan) 2:1,2:2
APOLON
(Kipar) - Austrija Beč (Austrija) 3:1, 2:1
Šahtjor Soligorsk (Belorusija) - TORINO (Italija) 1:1, 0:5
Mlada Boleslav (Češka) - FSCB (Rumunija) 0:1, 0:0
TRABZON (Turska) - Sparta (Češka) 2:1,2:2
HAPOEL BER ŠEVA
(Izrael) - Norčeping (Švedska) 3:1, 1:1
AEK ATINA (Grčka) - Univerzitatea (Rumunija) 1:1, 2:0
Viktorija Plzenj (Češka) - ANTVERPEN (Belgija) 2:1*, 0:1 *posle produžetka
Aris (Grčka) - MOLDE (Norveška) 3:1*, 0:3 *posle produžetka
AZ ALKMAR (Holandija) - Marijupolj (Ukrajina) 4:0, 0:0
PSV Ajndhoven
(Holandija) - Hagesund (Norveška) 0:0, 1:0
AJNTRAHT
(Nemačka) - Vaduc (Lihtenštajn) 1:0, 5:0
GENT
(Belgija) - AEK Larnaka (Kipar) 3:0, 1:1
STRAZBUR
(Francuska) - Lokomotiva Plovdiv (Bugarska) 1:0, 1:0
BRAGA
(Portugal) - Brondbi (Danska) 3:1, 4:2
RENDŽERS
(Škotska) - Mitjiland (Danska) 3:1, 4:2
Aberdin (Škotska) - RIJEKA (Hrvatska) 0:2, 0:2
VULVERHEMPTON
(Engleska) - Pjunik (Jermenija) 4:0, 4:0
ESPANJOL (Španija) - Lucern (Švajcarska) 3:0, 3:0

Povezano

Sve vesti