RUKOMET: "Orlovi" poleteli pobedom!

U meču od kojeg će kompletan prihod od ulaznica biti usmeren za pomoć Kraljevčanima, najbolji rukometaši Srbije pobedili su Rusiju sa 37:33 (20:11). Marko Vujin strelac 14 pogodaka, od čega deset u prvom poluvremenu.

16
A- A A+

Bilo bi lepo da se po jutru dan poznaje...

Najbolji rukometaši Srbije, iako tek okupljeni i bez trojice bitnih igrača u sastavu, glatko su pobedili ozbiljnog rivala, Rusiju, u prvom prijateljskom meču u sklopu priprema za Svetsko prvenstvo u Švedskoj (13. - 31. januar).

"Orlovi" su u nedelju uveče na Banjici, u meču od kojeg će kompletan prihod biti usmeren ka ugroženim građanima Kraljeva, pobedili Ruse sa 37:33, iako su na poluvremenu vodili sa 20:11.

Simultanku odigrao je naš desni bek Marko Vujin, koji je iz "topa" koji ima u levoj ruci, zakucao 14 golova u mrežu protivnika, od čega deset u prvom poluvremenu, a realizovao je i svih šest sedmeraca.

U prvom napadu u drugom delu igre, Srbija je povela sa 21:11, posle čega je došlo do blagog pada u igri. Uz sve to i selektor Veselin Vuković "mešao" je karte u drugom poluvremenu, pa se i to odrazilo na pad u igri.

Još nespremni za atomski rukomet svih 60 minuta, "orlovi" su postali žrtva tempa koji su sami nametnuli u prvih pola sata, pa su Rusi pred kraj duela stigli i do 35:33, ali dalje ne!

Tada je Vujin realizovao sedmerac, a imali smo i igrača više do kraja utakmice. Kada je naš golman Darko Stanić odbranio sedmerac 30 sekundi pre kraja, pri rezultatu 36:33, bilo je jasno da će u punoj dvorani Sportskog centra Banjica, pobedu odneti Vukovićev tim.

Posle uvodnih 8:5, naši rukometaši zaigrali su oštru i pokretljivu odbranu, iz koje su "sevale" kontre, pa je očas posla na semaforu pisalo 13:6, odnosno 14:7. U to vreme, Vujin je već imao osam pogodaka na svom kontu...

Utakmica sa Rusijom, na neki način bila je utakmica protiv učesnika Lige šampiona Čehovskije Medveda, jer 15 od 17 igrača iz sastava "zbornaje" nastupa za taj tim.

U Švedskoj, "orlovi" će se u prvoj fazi takmičiti protiv Alžira, Australije, Hrvatske, Danske i Rumunije. Dalje idu najbolje četiri ekipe, a kasnije će se naša Grupa C, ukrštati sa Grupom D, u kojoj su Argentina, Čile, Južna Koreja, Poljska, Slovačka i Švedska.

U svom sastavu, Srbija ima trojicu igrača koji se trenutno nalaze na Top 10 listi strelaca Lige šampiona. Marko Vujin je ubedljivo najbolji strelac Evrope, dok mu društvo u kremu kontinentalnog rukometa prave kolega bek Momir Ilić i snažni pivotmen Rastko Stojković, koji je samo u drugom poluvremenu zakucao pet golova u mreži ruskog tima.

Već u ponedeljak, naša reprezentacija otputovaće u Tunis, gde će nastaviti pripreme i odgrati dva meča sa domaćom selekcijom, a potom sledi povratak u prestonicu, mini odmor zbog proslave Nove godine i okupljanje u Kovilovu u prvim danima 2011. Svi se nadaju da će tada Srbija biti kompletna, a 4. januara očekuje se konačna odluka oko toga da li će kapiten tima Mladen Bojinović stići da se oporavi od povrede ligamenata kolena, koju je zadobio u poslednjoj utakmici za Monpelje, pre početka priprema reprezentacije.

Bojinovićevi ligamenti kolena nisu pokidani, ali jesu znatno oštećeni i malo je verovatno da će on biti spreman za najteže napore u Švedskoj.

(MONDO, foto: Beta)