• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Koliko košta upis na privatni fakultet

Gotovo svi beogradski privatni fakulteti, srednje i osnovne škole, saopštile su ovogodišnje cenovnike za upis, koji su u većini slučajeva ostali isti kao i prošle godine.

Gotovo svi beogradski privatni fakulteti, srednje i osnovne škole, saopštile su ovogodišnje cenovnike za upis, koji su u većini slučajeva ostali isti kao i prošle godine.

Tako za upis na Fakultet za menadžment Univerziteta "Braća Karić", prve privatne visokoškolske ustanove u Srbiji, školarina iznosi od 1.500 evra do 4.000 evra, u zavisnosti od toga da li se, na primer, kandidati upisuju na odeljenje za zaposlene ili žele da slušaju nastavu na engleskom.

Na Fakultetu za trgovinu i bankarstvo cena je takodje od 1.500 do 3.000 evra i uračunati su udžbenici, troškovi informatičke obuke, a nema dodatnih troškova ni za izlazak na ispit, rekao je Tanjugu projekt menadžer tog univerziteta Vlada Mijailović.

Školarina se može platiti u deset rata, prijavljivanje počinje 25. juna, prijemni su do 2. jula, a upis će biti završen do 15. jula.

Na Fakultetu za inženjerski i internacionalni menadžment i Fakultetu za evropski biznis i marketing, pri Evropskom univerzitetu, školarina je 1.960 evra, ista kao i prošle godine, ali ovde u cenu nisu uračunati udžbenici, ni izlazak na ispit, rečeno je u rektoratu tog univerziteta.

Na fakultetima Univerziteta "Singidunum" školarina je ove godine povećana u proseku 25 odsto, rekla je Tanjugu šef kabineta rektora Gordana Dobrijević.

Upis na Fakultet za finansijski menadžment i osiguranje, Fakultet za poslovnu informatiku i Fakultet za turistički i hotelijerski menadžment košta 1.500 evra (bio je 1.200 evra).


Na Fakultetu za ekonomiju, finansije i administraciju, cena je 2.900 evra i nije promenjena, kao ni na Fakultetu za medije i komunikaciju, gde treba platiti 1.990 evra.

U cenu su uključeni udžbenici, učenje dva strana jezika kao i sticanje sertifikata za informatičke module, rekla je Dobrijević, dodajući da je predprijavljivanje u toku i da je upis od 1. juna, kao i da se na svim fakultetima uvodi polaganje ispita pod šifrom i snimanje ispitnog toka.

Univerzitet "Megatrend" još nema ovogodišnji cenovnik, a kada su u pitanju privatne srednje škole, prema rečima Mladena Šarčevića generalnog direktora Gimnazije "Rudjer Bošković", gotovo sva mesta za upis u ovu ustanovu su rezervisana.

Upis u tu gimanziju, koja od ove godine uvodi program medjunarodne mature (nastava na engleskom jeziku i direktna prohodnost na svetske univerzitete) košta 7.150 evra.

U cenu su uračunati udžbenici, ekskurzija, korišćenje biblioteke, djačka garderoba, takozvane koledž uniforme, ishrana...a pri gimnaziji postoji i dom.

Upis u prvi razred zemunske Ekonomske škole "Dr Kosta Cukić" košta 3.500 evra, kao i do sada, i pored redovne, uključuje i mentorsku nastavu na jednom od pet stranih jezika, kao i praksu, rekla je direktorka škole Jasmina Andjelković.

Kandidati pre upisa moraju proći test opštih sposobnosti i profesionalne orijentacije, a upis se obavlja kao i u državnim školama, početkom jula.

Upis u prvi razred prve privatne osnovne škole u Beogradu "Rudjer Bošković" košta 4.500 evra, a za upis u svaki naredni razred taj iznos se uvećava za po 300 evra. U cenovnik su uračunate sve povlastice koje imaju i gimnazijalci ove ustanove i gotovo sva mesta su već rezervisana.

(Tanjug)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image