Moj Telekom: Prijavi se Registruj se

KUP NEMAČKE: Bajern sačekao Štutgart

U drugom polufinalnom meču Štutgart savladao Frajburg i izborio finale protiv najboljeg tima Nemačke.

2
A- A A+

U finalu Kupa Nemačke, 1. juna u Berlinu, sastaće se Bajern iz Minhena i Štugart.

Ekipa iz grada Mercedesa iskoristila je prednost domaćeg terena i pred 60.000 navijača stigla do pobede od 2:1.

Zanimljiv duel otvoren je pogotkom već u devetom minutu, strelac je bio defanzivac iz Obale Slonovače Artur Boka.

Ali, prednost Štutgarta nije potrajala. Samo četiri minuta kasnije petoplasirani tim Bundeslige uspeo je da izjednači. Jan Rozental je na asistenciju Maksa Krusea savladao Svena Ulrajha.

Nije se dugo čekalo do novog slavlja pristalica domaćeg tima. Martin Harnik je doneo novo vođstvo timu Bruna Labadije.

"Švabe" su izborile priliku da se revanširaju Bavarcima za poraz u finalu od pre 27 godina, kada je Bajern na Olimpijskom stadionu deklasirao Štutgart 5:2.

Strelci za pobednika bili su Roland Volfart (postigao tri pogotka) i Mihael Rumenige (dva gola), dok su Bajernovu mrežu tresli Gvido Buhvald i Jirgen Klinsman.

Štutgart je poslednji od ukupno tri trofeja u Kupu osvojio 1997. godine, dok je Bajern do 15. pehara u prestižnom takmičenju stigao 2010. godine. Jup Hejnkes i njegovi momci već su osvojili šampionsku titulu, a imaće priliku i za "triplu krunu". Bajern je polufinalista Lige šampiona, gde se sastaje sa Barselonom.

Bajern je u utorak pobedio Volfzburg 6:1.

(MONDO, foto: AP/Matthias Schrader)