Pozivni broj koji čini deo paketa o drugim pitanjima vezanim za telekomunikacije koji čeka konačnu potvrdu.

Ešton je to rekla odgovarajući na pitanje izvestioca Evropskog parlamenta Jelka Kacina "da li ima pozitivnih vesti ili progresa u dijalogu Beograda i Prištine o energiji i telekomunikacijama".

U međuvremenu, ministar telekomunikacija Rasim Ljajić izjavio je da je dogovor o telekomunikacijama vrlo blizu i da je usaglašen tekst sporazuma.

On je rekao i da je posle današnjeg bilateralnog sastanka sa direktorom za zapadni Balkan u Direkciji za proširenje Pjerom Mirelom usaglašen tekst sporazuma, a da se sada očekuje da predstavnici EU u razgovoru sa prištinskim vlastima konačno usaglase taj dokument.

"Nadam se da smo došli do kompromisnog rešenja, ukoliko opet ne bude novih iznenađenja i novih predloga. U svakom slučaju, trudili smo se da dođemo do izbalansiranog teksta pa da nastavimo razgovor kroz implementacione grupe kako bi sporazum bio u potpunosti pretočen u relanost", rekao je Ljajić novinarima u Brisleu.

On je precizirao da je delegacija Beograda saglasna da zajednički radi na tome da Kosovo dobije pozivni broj, a u naredna tri meseca, kako je objasnio, pronaći će se modalitet, a to rešenje mora da bude primenjeno do 2015. godine.

Ljajić je rekao i da što se tiče "Telekoma" stoji dogovor da se daju dozvole za postojeće bazne stanice na Kosovu i Metohiji kako bi "Telekom" mogao nesmetano da funkcioniše do raspisivanja tendera.

Na tom tenderu, dodao je, učestvovaće i "Telekom" a sam tender treba da bude raspisan po međunarodnim standardima.