Vetroelektrana je ukupnog kapaciteta 630 megavata (MW) i u vlasništvu je konzorcijuma kompanija Dong Enery, E.ON i Masdar.

Ofšor vetroelektrana London Array smeštena je na ušću Temze, na oko 20 kilometara od obala Kenta i Eseksa.

Električna energija koju stvaraju vetrenjače na moru prenosi se do obale visokonaponskim podmorskim kablovima, a za upravljanje i održavanje vetroelektrane izgrađena je baza u luci Ramsgejt.

London Array smanjiće godišnje emisije ugljen-dioksida za oko 900 tona, što je jednako emisiji iz 300.000 putničkih automobila.

Siemens je isporučio i montirao 175 turbina na vetar za tu vetrenjaču, od kojih svaka ima prečnik rotora od 120 metara i snagu od 3,6 MW, a obezbedila je i konekciju ka mreži, sa jednom trafostanicom na obali i dve ofšor trafostanice u Severnom moru.

Energija  vetra sa pučine već igra važnu ulogu u energetskim sistemima u severnoj Evropi.

Najveća tržišta za takve proizvode, Velika Britanija i Nemačka, imaju ambiciozne planove razvoja i planiraju brzu i veliku ekspanziju generisanja priobalne energije.

U Nemačkoj je uspešno ispunjenje budućih potreba za strujom moguće jedino uz dalji rast priobalne energije vetra.

Nemačka vlada planira da instalira 10 gigavata (GW) priobalnih kapaciteta do 2020. godine, a Velika Britanija 18 GW struje iz vetra, što bi činilo jednu petinu potreba za električnom energijom u Britaniji.

Simens i kompanija Dong Energy biće, prema dugoročnom sporazumu, zaduženi za servisiranje tih vetrenjača.

Simens je lider na tržištu ofšor vetroelektrana, konekcija ka mreži i servisa ofšor vetroelektrana.

Ta kompanija je već montirala više od 1.100 turbina na moru, ukupnog kapaciteta od 3,4 GW, od kojih se preko dve trećine nalazi u Velikoj Britaniji.