Sumnja se da je Višnjić zloupotrebom službenog položaja tom fakultetu naneo štetu od oko 175 miliona dinara, saopšteno je u Policijskoj upravi (PU) u Nišu.

Policija sumnja da je Višnjić, suprotno Uredbi Vlade Srbije, nenastavnom osoblju samoinicijativno uvećao koeficente plata, po kojima je obračun vršen od septembra 2008. godine, dok o povećanju nije obavešten niti je dao saglasnost Savet fakulteta.

Za period od prvog septembra 2008. godine do 31. marta 2013. godine ukupno je po osnovu uvećanih koeficijenata nenastavnom osoblju uplaćen iznos od 45.356.173,33 dinara, saopšteno je u policiji.

Takođe se sumnja da je Višnjić jedan broj studenata koji studiraju na Medicinskom fakultetu u okviru takozvane "Engleske grupe", oslobađao plaćanja dela školarine, tako da su umesto školarine koja iznosi 3.000 evra na odseku medicina i 3.500 evra na odseku farmacija i stomatologija uplaćivali u proseku po 1.000 evra.

Sumnja se da je iznos neplaćene školarine za period od prvog septebra 2008. godine do 31. marta 2013. godine oko 70.000 evra.

Policija navodi i da je Višnjić 2007. godine doneo odluku i naložio službi knjigovodstva da učesnicima u projektima Medicinskog fakulteta isplati određeni procenat od predhodne plate.

Prema podacima policije, po osnovu učešća u projektima ukupno je za period od maja 2007. godine do decembra 2011. godine isplaćeno 122.613.678 dinara.

Prva isplata izvršena je juna te godine, iako projekti tada nisu bili usvojeni od nadležnih organa, a takođe nisu vođene ni evidencije o stvarnom učešću u projektu i vremenu provedenom na radu vezanom za projekat.

Osumnjičeni će nakon isteka mere zadržavanja uz krivičnu prijavu biti priveden istražnom sudiji radi saslušanja, a istraga će biti nastavljena, saopštila je niška policija.

On se sada nalazi na mestu prodekana za finansije Medicinskog fakulteta.

Višnjić je 12 godina bio na čelu Medicinskog fakulteta, odnosno do sredine 2012. godine, kada je smenjen i postavljen za prodekana za finansije.

Smenjen je posle afere u kojoj je optužen za sukob interesa zbog zapošljavanja više članova svoje porodice na Medicinskom fakultetu.

Bio je i kandidat za gradonačelnika Niša na majskim izborima 2012. godine, kao kandidat Reformističke stranke, čiji je predsednik njegov sin Aleksandar Višnjić.

Višnjić je javnosti poznat kao dekan koji je na fakultetu zaposlio skoro celu porodicu.

Agencija za borbu protiv korupcije u maju 2012. javno je objavila preporuku za razrešenje Milana Višnjića sa funkcije dekana Medicinskog fakulteta u Nišu.

Agencija je tada apelovala je na predsednika Saveta univerziteta u Nišu da se prilikom razmatranja kandidature Milana Višnjića za prorektora Univerziteta u obzir uzme i to da je javno izneta preporuka da on bude razrešen sa funkcije dekana Medicinskog fakulteta zbog kršenja zakona.

U  Prekršajnom sudu u Nišu podnet je bio zahtev za pokretanje prekršajnog postupka protiv Višnjića zbog povrede odredaba zakona o sukobu interesa, pri zapošljavanju na fakultetu članova porodice.

On je zaposlio sina Aleksandra Višnjića - na radnom mestu docenta na predmetu Socijalna medicina,  ćerku Jelenu Višnjić - na radnom mestu asistenta na predmetu Matematika i informatika, zeta Srđana Ljubisavljevića - na radnom mestu asistenta na predmetu Patofiziologija, majku njegovog zeta Snežanu Ljubisavljević - na radnom mestu tehničkog sekretara na predmetu Urgentna medicina.