Kako se navodi u saopštenju Euleksa, uz Ljimaja su oslobođeni i Arben Krasnići, Naser Krasnići, Naser Šalja, Nedžmija Krasnići, Behljulj Ljimaj, Šaban Šalja, Sabit Šalja, Besim Šurdaj i Refki Mazreku.

Takođe, sud je ukinuo meru da se optuženi javljaju u policijsku stanicu i naložilo da im se vrate pasoši.

Sudsko veće smatra da su argumenti Tužilaštva u znatnoj meri zasnovani na dokazima koje je obezbedio sada pokojni, svedok saradnik, Agim Zogaj.

Međutim, sudsko veće smatra da dokazi koje je on obezbedio o važnim predmetnim stvarima, posebno o identitetu lica za koje je tvrdio da su izvršila krivična dela, nisu potkrepljeni pouzdanim, nezavisnim dokazima i, u stvari, nisu dosledni drugim dokazima i u suprotnosti su sa njima, navodi se u saopštenju.

"Sudsko veće je našlo da su, u važnom materijalnom pogledu, dokazi Agima Zogaja u celosti nepouzdani i da bi bilo nesigurno oslanjati se na iste u cilju osuđivanja okrivljenih za krivična dela iz optužnice. Celo obrazloženje presude biće dostavljeno u roku od trideset dana", saopštio je Euleks.

Međutim, sudsko veće je utvrdilo da je OVK 1999. godine upravljala pritvorskim centrom u selu Klečka i da je prema pojedincima u logoru "bilo lošeg postupanja".

Utvrđeno je da su Dragoljub Tanasković, Žarko Filipović, Života Todorović, Dragan Vučetić i Bojan Cvetković ubijeni, a njihova tela sahranjena na lokaciji u selu Klečka.

Dodaje se da su Veljko Marković i Nebojša Đuričiću ubijeni, a njihova tela sahranjena na drugoj lokaciji takođe u selu Klečka.

Arben Avdulji, za koga je Agim Zogaj naveo da je, takođe, ubijen u Klečki, vodi se kao nestao.

Mešovito sudsko veće u Okružnom sudu u Prištini je 2. maja 2012. godine oslobodilo optužene za ratne zločine protiv civilnog stanovništva i ratnih zarobljenika, Fatmira Ljimaja, Nasera Krasnićija, Nedžmija Krasnićija i Nasera Šalju svih tačaka optužnice u slučaju Klečka.

Pre toga je još šestoro drugih optuženih bilo oslobođeno svih optužbi. Euleksov tužilac je tada najavio žalbu na presudu.

Veće Vrhovnog suda delimično je usvojilo žalbu i poništilo presudu prvostepenog suda kojom su oslobođeni Fatmir Ljimaj, Nedžmi Krasnići, Naser Šalja i Naser Krasnići, te je naloženo ponovno suđenje.

Veće je tada odlučilo da su dokazi Agima Zogaja, poznatog i kao "Svedok X", prihvatljivi za razmatranje, iako su oni u sudu odbijeni marta 2012. Zaštićeni svedok u slučaju Klečka, Zogaj, u septembra 2011. ubio se u Nemačkoj.

Prvo suđenje optuženima za počinjene ratne zločine 1999. u slučaju Klečka počelo je 13. juna 2011. godine.