Prema delovima izveštaja, koji su procurili u javnost, CIA je često obmanjivala vladu u vezi sa metodama ispitivanja u vrijeme dok je Džordž Buš bio predsednik.
CIA je osporila neke delove izvještaja, tvrdeći da u njima ima mnogo grešaka.
Predsedavajući Odbora Dajen Fejnstin rekla je da je Odbor glasao da se skine oznaka tajnosti sa "šokantnih rezultata" istrage.
"U izveštaju se ističu brutalnosti koje su u oštrom kontrastu sa vrednostima naše države. To je mrlja na našoj istoriji i to se ne sme nikada više ponoviti. To Amerikanci ne rade", rekla je ona.
Prema njenim riječima, ovaj izveštaj je ukazao na "velike probleme" u vezi sa načinom na koji je CIA rukovodila programom tajnog privođenja i ispitivanja. Kroz ovaj program "prošlo" je oko 100 pritvorenika, navodi Bi-Bi-Si.
"Ovo je duboko uznemiravajuće i pokazuje zašto je potrebna kontrola obaveštajnih agencije u jednoj demokratskoj zemlji. Objavljivanjem ovog izveštaja mi priznajemo grešku kao nacija, bez obzira na to koliko je to bolno", rekla je ona i dodala da je sada sasvim jasno da je CIA u pokušaju da spreči dalje terorističke napade nakon 11. septembra počinila ogromne greške koje i dalje progone zemlju.
Prema delovima ovog izveštaja, koje je "Vašington post" objavio 1. aprila, CIA je koristila "tajne crne lokacije" na kojima je ispitivala zatvorenika koristeći do tada nepriznate tehnike, uključujući potapanje ljudi u ledenu vodu i udaranje glavom o zid. čak i kada je znala da osumnjičeni ne mogu da pruže nove informacije.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Srbija i Aleksa pregazili Dansku u Beogradu: Sad smo na Evropskom prvenstvu!
Primim 160€ penziju, a samo ugalj i drva koštaju 355: Težak život Ukrajinaca, mnogi uzeli rusko državljanstvo
"Dali smo sve da ubedimo Pešića da ostane": Petrušev objasnio šta je najveća razlika u reprezentaciji