Pevačica se u lascivnim pozama pojavljuje između priprate i centralnog dela hrama. Na njoj se nalazi potpuno providna odeća, dok drugi član grupe na golom telu ima ispisane parole na engleskom jeziku: "Ne poziraj", a kasnije se pojavljuje tekst "Ne budi stidljiv", prenio je KiM radio iz Gračanice.
U spotu se iz idilične atmosfere belih stubova i stilizovanih tradicionalnih velova prelazi u Hram Hrista Spasa sa promenom ritma i atmosfere.
Ekipa KiM radija otišla je do crkve u centru Prištine i uverila se da je glavni ulaz zatvoren velikom količinom bodljikave žice, dok je na sporednim vratima, sa desne strane, samo jedan kolut žice i platno koje pokriva ulaz.
Iz crkve se pojavio čovek koji je novinarskoj ekipi fizički branio da uđe unutra: "Nije ovo crkva, ovo je moja kuća, crkva je u Srbiju!", rekao je taj čovek.
Nakon guranja sa njim, novinarska ekipa je ušla i videla da se u hramu vrši mala i velika nužda. U priprati žive i stanuju ljudi, a u crkvi su velike količine otpada i papira.
Već deceniju i po, Univerzitet u Prištini i razne vladine i nevladine organizacije vode kampanju s ciljem uklanjanje i rušenje Hrama Hrista Spasa ili njegovog pretvaranje u memorijalni muzej Albanaca.
Radio podseća da je predsednik VladeKosova Hašim Tači uoči prošlih kosovskih izbora ovaj hram nazvao užasnim delom.
Eparhija raško-prizrenska i kosovsko-metohijska osudila je danas najnovije skrnavljenje nedovršenog sabornog hrama Hrista Spasa u Prištini.
Osim pevačice u video spotu se pojavljuje još nekoliko osoba koje, kako se navodi u saopštenju, "u krajnje demonizovanoj i bogohulnoj koreografiji" igraju polunagi u unutrašnjosti hrama.
"Nažalost, i ovaj najnoviji incident pokazuje u kakvom žalosnom stanju se nalazi ova pravoslavna crkva koja je posebno poslednjih meseci na udaru pojedinih albanskih političara i medija koji otvoreno pozivaju na njeno rušenje ili čak predlažu da se pretvori u muzej OVK", navodi se u saopštenju.
Gradnju hrama Hrista Spasa započeo je 1990. godine tadašnji episkop raško-prizrenski i kasniji patrijarh srpski Pavle, a gradnja crkve prekinuta je 1998. godine izbijanjem oružanog sukoba na Kosovu i Metohiji.
Crkva je više puta bila izložena napadima i pokušajima miniranja, a budući da nije obezbeđena od strane lokalnih vlasti i Kfora i danas se koristi kao javni toalet i predstavlja simbol tragičnog stanja verskih i ljudskih prava na Kosovu i Metohiji.
Eparhija raško-prizrenska apeluje na međunarodne i kosovske zvaničnike da obezbede ovu crkvu, zaštite je od daljeg skrnavljenja i da omoguće završetak njene gradnje kako bi poslali poruku da za Srbe i Srpsku pravoslavnu crkvu još ima mesta u Prištini i na Kosovu i Metohiji.
Zvezdina proslava jesenje titule sa stilom: Nova goleada na Marakani!
Završen protest studenata u Beogradu: Saobraćaj bio blokiran u centralnim gradskim ulicama
Ameri hoće Stojakovića da bi nas pobedili: Srbija i Grčka u strahu, SAD hoće da otme Andreja!
Određene sudije za večiti derbi: Srbin i Hrvati sude Crvena zvezda - Partizan!
Mondo ukrštenica za 23. decembar: Jutarnja zabava i "razgibavanje" mozga!