• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Smrdljive zgrade: Ekosekund tuži direkciju

Izvor Beta

Preduzeće Ekosekund podneće tužbu protiv Građevinske direkcije Srbije zbog tvrdnje da je ovo preduzeće odgovorno u slučaju "smrdljive zgrade".

Direktor preduzeća Ekosekund Radivoje Petrović najavio je da će podneti tužbu protiv Građevinske direkcije Srbije jer su naštetili ugledu te firme tvrdnjama da je oplatol koji proizvode uzrok smrada i zdravstvenih problema stanara u beogadskom naselju "Dr Ivana Ribara".

On je ponovo odbacio kao neosnovane navode da je oplatol koji prozvodi ta firma uzrok zagađenja zgrada u ulici Mileve Ajnštajn i kazao da se oplatol koristi za premazivanje oplata za izlivanja betona, da je to ulje i da samim tim ne može da se veže sa betonom.

Petrović je rekao da su vanredne analize proizvoda kompanije Ekosekund, koje je naložila inspekcija, urađene u akreditovanim laboratorijama, potvrdile da su svi bezbedni za upotrebu.

 On je rekao i da je na Vojomedicinskoj akademiji izvršen vanredni pregled svih zaposlenih u Ekosekundu i da su dosadašnji rezultati pokazali da su svi nalazi u granicama normale, a da njihovi zaposleni direktno rade sa oplatolom i sličnim proizvodima.

Petrović je kazao da sumnja u dobre namere GDS-a, koja je Ekosekund u medijima dovela u vezu sa problemima na pomenutim zgradama, a da do sada ta kompanija nije dobila ni jedan dokaz ni analizu kojom bi se potvrdile opužbe za štetnost oplatola.

Stanari zgrada u naselju Dr Ivana Ribara, čiju gradnju je finansirala Građevinska direkcija Srbije, od aprila osećaju smrad u stanovima, a kod dela stanara utvrđene su povišene koncentracije otrovnog fenola u organizmu.

Petrović je kazao da se fenol može da isparava i iz betona u koji se stavljaju aditivi, kako bi se uštedelo na cementu. On je pojasnio da je korišćenje aditiva potpuno regularno, ali da je problem kada se oni stavljaju u većim količinama od propisanih.

Prilikom udisanja isparenja od fenola, može doći do iritacije disajnih puteva, ali i poslecica po centralni nervni sistem i oštećenja drugih organa. Gotovo svi stanari tih zgrada su se iselili.

S druge strane, u Direkciji je rečeno Tanjugu da je GDS od samog početka transparentno iznosila u javnost sve činjenice o tom slučaju, i da je sva postojeća dokumetacija o korišćenom oplatolu kao i nalazi relevantnih i kredibilnih institucija prosledjeni nadležnim inspekcijama, MUP-u i Tužilaštvu.

U GDS kažu da je istraga o tom slučaju u toku i da ima poverenje u institucije države i ne želi da bespotrebno polemiše sa proizvodjačem oplatola koji je uzrokovao problem.

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image