Ali, peticija nije dobila veću podršku njegovuih sugrađana, o čemu jeMONDO već pisao.
Međutim, iz dana u dan stanje u Pljevljima je sve alarmantnije, ali i uopšte u Crnoj Gori i u Srbiji.
Prema podacima Alijanse za zdravlje i životnu sredinu (HEAL), više od 10 hiljada ljudi godišnje umre u Srbiji i Crnoj Gori zbog zagađenja vazduha, a Pljevlja su lider među najzagađenijim mestima.
HEAL je vodeća evropska organizacija koja se bavi pitanjem uticaja životne sredine na zdravlje u EU. U izveštajima te organizacije, navodi se da je Bugarska prva u Evropi po godišnjem broju umrlih zbog lošeg kvaliteta vazduha (11.000 slučajeva). Slede Srbija i Crna Gora sa 10.777 smrtnih slučajeva. Rumunija je na trećem, Poljska na četvrtom, a Grčka i Mađarska na petom i šestom mestu.
U tok dokumentu piše i da je tokom 2012. godine u Pljevljima zabeleženo 217 prekoračenja graničnih vrednosti za štetne čestice. Bila je izuzetno visoka i srednja koncentracija u toj godini - čak 90 mikrograma.
Zbog tog podatka, Pljevlja su u grupi najzagađenijih mesta u Evropi. Na kvalitet vazduha najviše su uticale emisije koje su rezultat sagorevanja uglja u termoelektrani i u domaćinstvima.
U izveštaju Alijanse navodi se da je kvalitet vazduha u mnogim gradovima Crne Gore velika briga, te da merenja pokazuju da građani udišu vazduh koji se smatra štetnim po zdravlje.
U Pljevljima su, inače, stacionirani Rudnik uglja, Termoelektrana, Rudnik olova i cinka Šuplja stijena...
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Srbija i Aleksa pregazili Dansku u Beogradu: Sad smo na Evropskom prvenstvu!
Kakav debakl Hrvatske u košarci, i to od Bosne! Odlazak na Eurobasket će biti nemoguća misija
Mislite da će biti lako? Neće! Savo Milošević zna da će se Partizan mučiti do kraja godine