• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Samo tri stranke u Srbiji bi prešle cenzus

Samo bi tri stranke prešle cenzus ako bi sada bili održani izbori - SNS sa ubedljivih 47,9 posto glasova anketiranih, SPS sa 12 i DS sa 10,8 odsto, pokazuje najnovije istraživanje.

Premijer Srbije Aleksandar Vučić i Srpska napredna stranka čiji je lider, uživaju ubedljivo najveće poverenje građana Srbije, pokazalo je najnovije istraživanje Nove srpske političke misli.

Prema istraživanju u koje je Tanjug imao uvid, Vučić je političar koji uživa najveće poverenje 53,4 odsto ispitanika koji su želeli da se izjasne o tom pitanju.

Na drugom mestu je predsednik SPS Ivica Dačić sa 9,9 odsto glasova, slede lideri SDPS i SDS, Rasim Ljajić i Boris Tadić, sa 5,9, odnosno 5,3 odsto glasova ispitanika, a na petom mestu sa 3,3 odsto je predsednik Srbije Tomislav Nikolić. Nije se izjasnilo 35,7 odsto anketiranih.

Ukoliko bi sledeće nedelje bili održani vanredni parlamentarni izbori, 59,4 odsto ispitanih bi na njih sigurno izašlo, 17,7 odsto možda ili verovatno, 16,2 odsto ne bi izašlo na birališta, a 6,7 odsto ne zna.

Prema istraživanju, samo bi tri stranke prešle cenzus ako bi sada bili održani izbori - SNS sa ubedljivih 47,9 posto glasova anketiranih, SPS sa 12 i DS sa 10,8 odsto. Prva ispod crte bila bi Demokratska stranka Srbije sa 4,4 odsto glasova.

Premijer je prvi i na listi na kojoj su ispitanici ocenjivali političare sa ocenom od jedan do pet. Na toj listi Vučić je dobio srednju ocenu 3,36, dok su drugi i treći, predsednik Jedinstvene Srbije Dragan Marković Palma i Rasim Ljajić, a četvrta potpredsednik vlade i SNS Zorana Mihajlović.

Na pitanje da li misle da postoji sukob između Vučića i Nikolića, 39,6 odsto ispitanih smatra da ne postoji, 31,4 odsto da postoji, a 29 odsto ne zna odgovor na to pitanje.

Više od polovine ispitanika, 51,2 odsto reklo je da podržava ulazak Srbije u EU, ne podržava 32,3 odsto, a 16,5 odsto nije odgovorilo na to pitanje.

Ukoliko bi uslov za ulazak Srbije u EU bilo prihvatanje nezavisnosti Kosova, 18,8 odsto ispitanih smatra da bi to trebalo prihvatiti, 65,5 se tome protivi, a stav prema tom pitanju nema 15,7 odsto.

Savez Srbije sa Rusijom, prema istraživanju, podržalo bi 64,3 procenta ispitanih, 17,6 odsto ne misli da je to dobra ideja, a 18,1 odsto nema odgovor na to pitanje.

Većina ispitanika, 75,5 odsto, ne podržava ulazak Srbije u NATO, 9,4 odsto podržava, a 15,1 odsto nije odgovorilo na pitanje ili nema stav o toj temi.

Krivca za obustavu projekta gasovoda Južni tok, 39,8 odsto ispitanika vidi u SAD, 20,2 odsto u EU, a 6,5 odsto u Rusiji.

Na pitanje da li veruju da će smanjenja plata i penzija doneti očekivani rezultat, 56,3 odsto ispitanika je odgovorilo negativno, 29,4 pozitivno, a ne zna 14,3 odsto.

Upitani da li bi ohrabrivali svoje dete da se odseli iz zemlje, ukoliko bi za to imalo priliku, 58,1 odsto ispitanika je odgovorilo pozitivno, 29,9 odsto negativno, a 12 odsto nije odgovorilo.

Istraživanje Nove srpske političke misli urađeno je telefonski, na uzorku od 1.020 ispitanika od 27. decembra 2014. do 5. januara ove godine.

Komentari 26

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

...

Ja ocekujem da ce sledece " nezavisno" istrazivanje biti 98% za SNS a 2% za SPS.

Cile

Babi se snilo što joj bilo milo! Posle ovoga u Grčkoj, SNS se stropoštava sa svojom politikom ubitačne mantre, "EU i MMF nemaju alternativu".

TESKI SIZOFRENICI I SOMNAMBULI

BEZ DIGNITETA I PONOSA,SRLJAMO U AMBIS

special image