Oskari: Trijumf "Čoveka ptice"

Autor:

Oskara za najbolji film osvojilo ostvarenje "Birdman" reditelja Alhandra Gonzalesa Inaritua. Najbolji glumac je Edi Redmejn, a glumica Džulijen Mur!

16
A- A A+

 U nedelju uveče, u Dolbi teatru u Los Anđelesu održana je dodela Oskara čiji je domaćin bio Nil Patrik Haris.

"Zvezde večeri" bili su filmovi koji su nominovani za devet Oskara, a osvojili četiri - "Grand Budapest Hotel" i "Birdman", ali je ostvarenje Alehandra Gonzalesa Inaritua ipak pobednik ove "utakmice", jer je osvojio Oskara za najbolji film!

"Grand Budapest Hotel" je osvojio prestižne nagrade Akademije u kategorijama kostim, šminka, scenografiju i najbolja originalna muzika, dok je "Birdman" pored Oskara za najbolji film, pobednik i u kategorijama režija, originalni scenario i kinematografija.

Film "Birdman" govori o nekadašnjem superheroju koji pokušava da napravi veliki povratak u pozorištu. Igraju Majkl Kiton, Zak Galifijakanis i Edvard Norton.

Oskara za najbolju mušku ulogu je po mnogima zasluženo osvojio Edi Redmajn, koji igra u Stivena Hokinga u filmu "Theory of everything", a Džulijen Mur je nakon Zlatnog globusa nagrađena i Oskarom za najbolju žensku ulogu u drami "Still Alice".

Evo nominovanih i dobitnika!

Najbolji film:

American sniper

Birdman

Boyhood

The Grand Budapest hotel

The Imitation game Selma

The theory of everything

Whiplash

Glavna muška uloga:

Stiv Karel (Foxcatcher)

Bredli Kuper (American sniper)

Benedikt Kamberbeč (The Imitation game)

Majkl Kiton (Birdman)

Edi Redmejn (The theory of everything)

Glavna ženska uloga:

Marion Kotijar (Two days, one night)

Felisiti Džons (The theory of everything)

Džulijen Mue (Still Alice)

Rozamund Pajk (Gone girl)

Ris Viderspun (Wild)

Sporedna muška uloga:

Robert Duval (The judge)

Itan Hok (Boyhood)

Edvard Norton (Birdman)

Mark Rafalo (Foxcatcher)

Džej Kej Simons (Whiplash)

Sporedna ženska uloga:

Patriša Arket (Boyhood)

Lora Dern (Wild)

Kira Najtli (The Imitation game)

Ema Stoun (Birdman)

Meril Strip (Into the woods)

Režija:

Alehandro G. Inaritu (Birdman)

Ričard Linklejter (Boyhood)

Benet Miler (Foxcatcher)

Ves Anderson (The Grand Budapest hotel)

Morten Tildum (The Imitation game)

Najbolji film van engleskog govornog područja:

Ida (Poljska)

Leviathan (Rusija)

Tangerines (Estonija)

Timbuktu (Mauritanija)

Wild tales (Argentina)

Najbolji animirani film:

Big Hero 6

The Boxtrolls

How to train your dragon 2

Song of the sea

The tale of princess Kaguya

Pogledajte kako ste vi glasali u MONDO anketi.


Najnovije i najzanimljivije vesti iz sveta zabave, kulture, muzike, filma, lifestyle, putovanja i seksualnosti pratite na našoj Facebook stranici - MONDO Zabava, kao i na Twitteru @Mondo_zabava.

Povezano

Sve vesti