• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Vučić: EU neka reaguje zbog Hrvatske!

Izvor MONDO/Agencije

Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da Srbija očekuje da Evropska unija reaguje povodom odluke Hrvatske da zabrani prolaz teretnog saobraćaja iz Srbije, kao i ulazak državljana Srbije na njenu teritoriju.

On je rekao da ta njihova odluka nema nikakve veze sa rešavanjem migrantske krize, već sa kršenjem Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju.

Vlada Srbije spremna je da još više doprinese rešavanju migrantske krize i da, iako nije članica Unije, prihvati sugestije zvaničnika EU, rekao je Vučić koji se sastao sa evropskim parlamentarcima.

Vučić je razgovarao s delegacijom Odbora za spoljne poslove (AFET) i predstavnicima Pododbora za ljudska i manjinska prava (DROI) Evropskog parlamenta, koju je predvodio predsedavajući Odbora za spoljne poslove Elmar Brok.

Na sastanku, kome je prisustvovala i ministarka za evropske integracije Jadranka Joksimović, pohvaljen je napredak Srbije u procesu pristupanja EU i izraženo očekivanje da će prva pregovaračka poglavlja biti otvorena do kraja godine.

Takođe je istaknut značaj politike regionalne stabilnosti koju vode premijer Vučić i srpska Vlada, saopštila je vladina Kancelarija za saradnju s medijima.

Evropski parlamentarci pohvalili su način na koji nadležni organi i građani Srbije postupaju prema izbeglicama i konstatovali da su čak i pojedine države članice EU zatajile u prihvatu i odnosu prema njima.

Predstavnici EP izjavili su da su mere, koje je Hrvatska jednostrano uvela na granici sa Srbijom, neprihvatljive i da pojedinačne odluke ne vode ka rešenju migrantske krize.

Na sastanku je konstatovan napredak Srbije u sprovođenju politike unapređenja prava nacionalnih manjina i položaja manjinskih grupa, kao važnoj tekovini vladavine prava.

Takođe je ocenjeno da je u pitanju vrlo zahtevna oblast, čak i za zemlje članice EU.

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image