Povrede koje su zadobili su od šrafova, eksera i kuglica.

Teže su povređene četiri žene i tri muškarca, Ljiljana Atanasković Pavlović, Snežana Mitrović, Indira Radosavljević, Tina Burić, kao i Aco Pavlović, Rade Vasić i Vladan Popović.

Ambasador Ristić je naveo da su oni zbrinuti u četiri bolnice.

"Najteže je povređena Ljiljana Atanasković Pavlović i ona je životno ugrožena. Nismo znali gde je ona jer je toliko teško povređena da nije mogla da govori kada su je prebacili u bolnicu niti da objasni šta se dogodilo. Posle nje, najteže povrede je zadobio njen suprug Aco Pavlović", rekao je Ristić.

Istakao je da su ostali povređeni operisani, oporavljaju se i da niko osim Ljiljane Atanasković Pavlović nije životno ugrožen.

"Posetio sam ih u bolnici i razgovarao sa doktorima koji su mi preneli ove informacije", rekao je ambasador za Mondo.

Ristić je dodao da je svih sedmoro bilo u jednoj grupi i da su svi zadobili povrede od metalnog punjenja eksplozivne naprave, odnosno od šrafova, eksera i metalnih kuglica.

"Niko od njih ne može tačno da opiše šta se tačno dogodilo, ali najverovatnije je reč o bombašu samoubici", rekao je Ristić.

Ambasador Srbije je objasnio da je dvoje iz grupe prodavalo suvenire kod stadiona, dok su ostali njihovi rođaci i prijatelji koji su došli da im pomognu.

Na stadionu je igrana prijateljska fudbalska utakmica između Francuske i Nemačke.

Ristić je, upitan gde je on bio kada se dogodio teroristički napad na više mesta u Parizu odgovorio da, srećom, te večeri nije imao službenih obaveza, pa je ostao kod kuće.

"Živim u 16. arondismanu na mestu koje je udaljeno pet, šest kilometara od eksplozije. Ništa nisam primetio niti čuo, kasnije sam na televiziji video šta se dogodilo", rekao je Ristić.