
"Mi želimo mir i stabilnost i mnogo energije ulažemo u to, a kao da se nešto u regionu dogodilo da svi žele da čuvaju svoje političke pozicije tako sto će biti protiv nekoga", primetio je Vučić i dodao da je njegov odogvor na to - šta god neko radio, mi želimo dobre odnose.
Na pitanje koliko ima osnova "hrvatsko sprečavanje našeg ulaska u EU", Vučić je odgovorio da je zakon o kojem Hrvati govore iz 2003. godine i da je na osnovu njega Srbija uhapsila odgovorne za zločin na Ovčari i u Srebrenici.
"Ne razumem uvek sve, ako neko misli da tako treba da vodi politiku, ja to neću. Dok sam premijer još ovih 16, 17 dana, takvu politiku nećemo voditi", naveo je premijer i dodao: "A, šta će biti nakon izbora, videćemo".
Na opasku da su "pridike" iz Hvratske, ali i iz Sarajeva, svakodnevne, Vučić je rekao da svako bira svoj rečnik, način na koji se obraća, a da on najviše voli svoj narod, da brine o njegovom interesu, a da pri tome ne misli da je u interesu naroda vraćanje u prošlost.
"Mi ćemo da radimo, a ne da držimo pridike, a oni nama mogu", porucio je Vučić.
Komentarišući kritike na njegov jučerasnji obilazak vojske, rekao je da se Srbija ne priprema ni za kakve sukobe, ali da se modernizuje kako bi obezbedila građanima sigurnost.
"Srbija ne preti nikome, ne želi nikome ništa loše i ne čini nikome ništa loše. A, ono juče najviše je bilo defanzivno oružje, ne znam kome to smeta, mi pratimo svetske tokove na tom planu i ja sam na to ponosan", zaključio je premijer.
KARAMARKO: HRVATSKA NEĆE DA BLOKIRA SRBIJU, ALI...
Prvi potpredsednik hrvatske vlade Tomislav Karamarko izjavio je danas da Hrvatska neće blokirati Srbiju na ulasku u EU, jer želi da razvija dobre odnose sa susednim državama, ali da Srbija mora da ispuni sve uslove za ulazak.
"Srbija mora zadovoljavati neke standarde koje nameće EU i koje bi morala usvajati kroz mukotrpne pregovore. Sve zavisi od Srbije", rekao je Karamarko novinarima u Rijeci, prenela je agencija Hina.
On je rekao da Hrvatska želi da se granice EU pomaknu još više na istok, što uključuje ulazak Srbije i BiH, ali je i ponovio da svi moraju da ispune uslove EU.
Na pitanje može li poglavlje 23 da bude prva prepreka za Srbiju, Karamarko je odgovorio da "Srbija ne može da figurira kao mini Hag".
Hrvatski zvaničnici poslednjih dana više su puta su rekli da pregovaračka merila za Srbiju treba da budu puna saradnja s Haškim tribunalom, ukidanje nadležnosti za procesuiranje ratnih zločina za područje cele bivše Jugoslavije, kao i ispunjavanje obaveza iz međudržavnog sporazuma o pravima manjina.