• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Zaseda komisija za vojnu saradnju Srbije i Rusije

Izvor Tanjug

Srpsko-ruska Međuvladina komisije za vojnotehničku saradnju, danas je u Ministarstvu odbrane u Beogradu počela dvodnevno zasedanje.


Prvo zasedanje su, u svojstvu kopredsedavajućih ove komisije, otvorili ministar odbrane Zoran Đorđević i prvi zamenik direktora Federalne službe za vojnotehničku saradnju Ruske Federacije Andrej Bojcov, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

Ministar Đorđević je naglasio da će se zbog uspešne realizacije, uz plenarno zasedanje Međuvladine komisije, paralelno odvijati rad u još dve sekcije, na kojima će biti razmatrana industrijska pitanja i prezentovane mogućnosti ruskih kompanija u oblasti opremanja specijalnih jedinica i remonta i modernizacije oklopnih borbenih vozila.

Očekujem da će ovo zasedanje i zaključci koji budu proistekli iz razmatranja pojedinih tačaka dnevnog reda opredeliti naše zajedničko delovanje u narednom periodu na obostrano zadovoljstvo i dobrobit, rekao je ministar odbrane.

Prema rečima Bojcova, formiranje srpsko-ruske Međuvladine komisije za vojnotehničku saradnju predstavlja "veliku odgovornost".

"Formirali smo dobre timove, započeli dobar i konstruktivan dijalog. Tokom zasedanja ćemo nastaviti da jačamo prijateljski odnos dve vlade i dve zemlje", rekao je prvi zamenik direktora Federalne službe Ruske Federacije za vojnotehničku saradnju.

Tokom zasedanja Međuvladine komisije za vojnotehničku saradnju razgovaraće se o unapređenju vojnotehničke saradnje dve zemlje kroz nastavak započetih aktivnosti vezanih za opremanje Vojske Srbije, unapređenje kapaciteta za održavanje vazduhoplovnih platformi formiranjem Servisnog centra za helikoptere u Srbiji, unapređenje sistema PVO ruskog porekla u Srbiji, kao i o unapređenju saradnje preduzeća odbrambene industrije dve zemlje.

Predviđeno je da predstavnici ruske delegacije obiđu naučno-istraživačke i remontne ustanove Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, kao i deo preduzeća Odbrambene industrije Srbije.

Otvaranju zasedanja prisustvovali su ambasador Ruske Federacije u Srbiji Aleksandar Vasiljevič Čepurin, predstavnici Ministarstva odbrane, Vojske Srbije i privrednih društava Odbrambene industrije Srbije, te predstavnici Federalne službe za vojnotehničku saradnju Ruske Federacije, Ministarstva odbrane i drugih ministarstava Ruske Federacije, kao i predstavnici vojno-industrijskih preduzeća i banaka iz Ruske Federacije.

Komentari 6

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

aca

gde nadose ovom komunisticki šinjel. jbt. zemljo otvori se.

Armada

@aca Pa da bili smo komunisticka zemlja kad su nase Vojvode nosile vrlo slicne "komunisticke" sinjele a videh i Kralja Petra I u istoj garderobi i on je komunista malo monarhistickog tipa. Ajd kad si vec na NETu pogledaj malo slicice iz Velikokg rata. npr par slika vojvode Misica videces da pored zlatnih vojvodskih cinova njegov sinjel su i krasila i crvena postava i drugi crveni detalji.Cuvene su slike kad vojvoda nosi svoj sinjel nosalantno pregrnut dok je na polozaju. Jedno od nekoliko ulja na platnu na kojima je nas slavni Vojvoda su upravo sa ovakvim " komunistickim" sinjelom. Ako je nesto, iz tog tebi omiljenog, perioda komunizma onda to nisu sinjeli vec kozni mantili dragi aco. U jednom se mozemo sloziti a to da je sluzbena uniforma VS i garde poreklom iz SFRJ, doduse sa dosta detalja iz perioda Kraljevine. Zasto nam Vojska i dalje nosi uniforme iz bivse drzave (25 godina posle raspada iste) e to je pitanje za dame i gospodu koji su trenutno zauzeti predizbornom kampanjom.

Ekspert

@aca Šinjel (ruski: Шинель) je naziv za veliki ogrtač, najčešće izrađen od vune a koji se koristi za zaštitu od velike hladnoće ili kiše. Ponekad može sadržavati kapuljaču. U 19. veku je stekao veliku popularnost kao deo vojničkih uniformi kao i deo odeće za višu klasu evropskih država; u nekim vojskama se zadržao dan-danas (iako uglavnom u ceremonijalne svrhe). Toliko o komunistickoj proslosti sinjela iz XIX veka. Prvo se informisi pa kritikuj.

special image