Košarkaši Partizana zagrevaju se za Superligu.
Ekipa trenera Aleksandra Džikića odigrala je humanitarni meč u Užicu, protiv domaće Sloge, i ubedljivo slavila rezultatom 92:55 (17:14, 34:13, 16:19, 25:9).
Meč u dvorani Veliki park odigran je pred 2.500 ljudi, a sav prihod od prodaje ulaznica ići će za lečenje Užičanke Sonje Hristovski, koja ima kancer.
Na meču u Užicu zaigrao je i Mihajlo Andrić, prvi put nakon operacije i oporavka, ali nije uspeo da se upiše u strelce, a Džikić u igru nije uvodio Novicu Veličkovića, Eda Murića i Džamara Vilsona.
Najefikasniji u timu Partizana bili su Čedomir Vitkovac sa 19 poena, Darel Vilijams postigao je 13, a Kevin Džouns 12 poena.
U ekipi Slobode čak trojica igrača završila su duel sa po 11 pogdaka – Nikolić, Đurić i Arnautović.
Košarkaši Partizana, koji su u subotu u Kraljevu izgubili od Mega Leksa, takođe u humanitarnom meču, prvi duel u Superligi odigraće 7. maja protiv Borca iz Čačka u Beogradu.
SLOBODA: Đurić 11, Arnautović 11, Anđić, Ćirić 3, Žunić, Kutlešić 2, Otašević 2, Nikolić 11, Marić 7, Jevtović 2, Đokić 2.
PARTIZAN: Cvetković 10, Aranitović 11, Džouns 12, Magdevski 7, Murić, Marinković 4, Andrić, Milutinović 3, Vilijams 14, Vitkovac 19, Vrabac 7, Koprivica 5.
PARTIZAN: Cvetković 10, Aranitović 11, Džouns 12, Magdevski 7, Murić, Marinković 4, Andrić, Milutinović 3, Vilijams 14, Vitkovac 19, Vrabac 7, Koprivica 5.