Šarićevi saradnici su tom presudom osuđeni na njegovi saradnici na kazne od 11 godina zatvora do 15 godina.

Javna sednica počeće u utorak 17. maja. Predviđeni su i termini 18. 19. i 20. maj, kao i naredne sedmice 24. 25. 26. i 27. maj.

Sednica žalbenog biće održana u specijalnoj sudnici Okružnog zatvora u Beogradu, objavljeno je na sajtu Apelacionog suda.

Na sednici kojoj će moći da prisustvuje i javnost, kao i optuženi po sopstvenoj želji, sud će razmatrati najpre navode presude a potom i žalbe tužilaštva i odbrane koje će predstaviti sudija izvestilac Dragoljub Đorđević.

Apelacioni sud može da presudu potvrdi u celosti, da je preinači u nekim delovima, da je ukine i naloži da se suđenje ponovi, a može i da zakaže glavni pretres u drugostepenom postupku i sam izvede ključne dokaze.

Šarić je kao organizator kriminalne grupe 13. jula 2015. godine pred Specijalnim sudom osuđen na 20 godina zatvora, ali nije prisustvovao objavljivanju presude, jer kako je tada saospsteno, on to nije želeo.

Kao suorganizari grupe osuđeni su Goran Soković, koji je u bekstvu i Željko Vujanović na 20, odnosno 18 godina zatvora.

Rodoljub Radulović, poznat i kao Miša Banana, koji je takođe u bekstvu prvostepenom presudom osuđen je na 11 i po godina zatvora.

Ostali članovi Šarićeve grupe osuđeni su na kazne zatvora od 11 do 15 godina zatvora, dok su svedoci saradnici dobili od pet do 10 meseci zatvora.

Šarić se predao srpskim vlastima 18. marta 2014. godine od kada se nalazi u pritvoru.
Pre toga je od početka postupka krajem 2009. godine, bio u bekstvu.

Tužilaštvo za organizovani kriminal je inače tražilo da se Šarić i ostali osude na maksimalne kazne zatvora od 30 do 40 godina, dok je Šarić tokom suđenja tvrdio da su mu optužbe namontirane voljom bivše vlasti.

Proces se vodio po šest spojenih optužnica zbog šverca više od ukupno 5,7 tona kokaina iz Urugvaja, Brazila i Argentine u zapadnu Evropu tokom 2008. godine i 2009. godine.