Počeo je kao profesionalni plivač, ali je imao i diplomu pravnog fakulteta i dozvolu komercijalnog pilota aviona i helikoptera. Osnovao je brojne humanitarne fondove za decu, od kojih je najpoznatiji Fond za stipendiju "Spenser".

Igrao je u više od 70 filmova, a u više od 20 sarađivao je sa Terensom Hilom.

U jednom intervjuu je kazao da jedino u čemu se nije oprobao u životu su karijera u baletu, profesionalno jahanje i politika. Zato je 2005. pokušao da se bavi politikom, ali je ubrzo odustao.

Ansa prenosi da je vest o smrti saopštio njegov sin Đuzepe.

Posednji pozdrav glumcu uputio je i italijanski premijer Mateo Renci, koji mu je na Twitteru napisao da ga je mnoštvo ljudi volelo.

Najnovije vesti iz pratite na našoj Facebook stranici -MONDO Zabava, kao i na Twitteru @Mondo_zabava.

Najnovije vesti iz pratite na našoj Facebook stranici -MONDO Zabava, kao i na Twitteru @Mondo_zabava.