Nakon odlaska premijera Dejvida Kamerona, koji je omogućio da Britanci uopšte glasaju za odlazak iz EU, zatim Borisa Džonsona, bivšeg gradonačelnika Londona i najglasnijeg pobornika Brexita koji je potom odustao od kandidature za lidera torijevaca i budućeg premijera, sada odlazi i treći ključan čovek za Brexit i sve posledice koje je ta odluka podanika kraljice Elizabete II donela sa sobom.
U trenucima narastajuće panike u zemlji, koja se pored problema razdruživanja sa EU našla i pred gomilom unutrašnjih problema - od zahteva Škotske da ostane u EU, do pitanja Severne Irske koje će tek uslediti, gospodin Najdžel Faraž je odlučio da, kako kaže, "uzme svoj život nazad", javlja BBC.
Faraž je rekao da je "uradio svoj deo" a Britanci dobiju Veliku Britaniju nazad (od strašne briselske birotkratije) a da sad želi i svoj "život nazad".
Faraž je rekao da je stranka dobro pozicionirana i da se ovog puta neće predomisliti, kao što je učinio posle opštih izbora 2015. godine.
On je dodao da je predvođenje UKIP-a bilo povremeno teško, ali vredno truda. Faradž je napomenuo je da Britaniji sada potreban "premijer za Brexit".
Premijera Britanija neće dobiti pre jeseni, jer tek u septembru će torijevci birati svog lidera ali Britanija neka rešenja treba već danas. Funta je izgubila deset odsto vrednosti prema dolaru, britanske deonice su se strmoglavile na svetskim tržištima, a mnoge globalne firme razmišljaju da presele svoje centrale iz Londona, dosadašnjeg finansijskog centra EU, u Frankfurt ili Pariz.
Ništa bolje nije ni u realnom sektoru privrede. Britansku građevinsku industriju već samo održavanje referenduma je bacilo "u kanal" - zabeležila je u junu najgori pad u sedam godina Pojedini investitori se već povlače iz komercijalnih ugovora o nekretninama u Londonu, mada je slika mešovita pošto oštar pad funte čini britansku prestonicu jeftinijom za strance.
Građevinska industrija će se, ipak, verovatno suočiti sa troškovnim pritiscima zbog Bregzita, budući da se mnogi materijali uvoze iz drugih zemalja EU.
Mnogo građevinskih radnika takođe dolazi iz Evrope, i Britanija može za njih postati mesto gde će se teško zapošljavati ubuduće, prenosi britanska agencija.
Prema podacima "Fajnenšel tajmsa", u dva dana trgovanja nakon pobede evroskeptika na referendumu u Britaniji, globalna tržišta deonica izgubila su tri biliona dolara, od čega su berze razvijenih zemalja izgubile 2,8 biliona.
To je najveći dvodnevni pad nakon kolapsa u novembru 2008. godine zbog finansijske krize.
Istorijska dominacija Crvene zvezde u Ligi šampiona, 5:1! Štutgart razbijen na Marakani, pobeda za sva vremena!
Jeziv snimak sa ulica Beograda: Navijač Štutgarta pretučen, a grupa Delija trči ka njemu
"Poslao bih mu poruku, zbog tebe je Zvezda pobedila 5:1": Vladan Milojević žestoko prozvao Zdravka Kuzmanovića!
Delije prebile navijače Štutgarta: Haos na ulicama Beograda, pojavio se snimak
Ne igra im Vezenkov, ali to se neće osetiti! Željko Obradović traži da igrači zaborave meč sa Zvezdom