U saopštenju se precizira da će u okviru tih priprema vazduhoplovi VS nadletati centar Beograda 8, 9, i 10. septembra od 11 do 13.30 sati.

Neprijatna buka, posebno od nadletanja aviona, koju Beograđani čuju  "po planu i programu" i koja čak izaziva uključivanje alama na parkiranim automobilima u centru, cena je koju će stanovnici glavnog grada morati da plate zbog svečanosti u subotu.

POGLEDAJTE FOTOGRAFIJE:

avioni vežba Foto: Mondo/ Petar Stojanović

Svečanost povodom promocije najmlađih oficira Vojske Srbije biće održana, 10. septembra 2016. godine, ispred Doma Narodne skupštine Republike Srbije u 11 časova.

Generalna proba svečanosti biće održana 9. septembra u 19 časova.

Promociji potporučnika prisustvovaće najviše državno i vojno rukovodstvo, kao i brojni gosti iz zemlje i inostranstva.

U prve oficirske činove biće promovisano 158 kadeta i kadetkinja 137. klase Vojne akademije i njih 26 iz 2. klase Medicinskog fakulteta Vojnomedicinske akademije.