Konkurs za predaju dokumenata za smeštaj u nekom od domova u Beogradu za brucoše završen je juče, a preliminarna rang lista već je objavljena na sajtu Studentskog centra Beograd.
Pomoćnik direktora za studentski standard Miroslav Sarić kaže da će konačna rang lista biti objavljena 23. septembra, te da do tada nezadovoljni brucoši imaju mogućnost žalbe na bodovanje, rangiranje.
On je Tanjugu rekao da je raspodela za devojke zakazana za 29. septembar, dok je za momke dan kasnije u Studentskom domu "Karaburma".
Kako kaže poslednji među mladićima na preliminarnoj rang listi koji je dobio dom imao je prosečnu ocenu iz srednje škole 4,77, dok je među devojkama donja granica bio prosek 4,88.
"Oni koji su učestvovali na konkursu i ispunjavaju uslov, dakle prvi put su upisali prvu godinu na budžetu, ukoliko pripadaju društveno osetljivoj grupi imaju pravo da dostave dokumentaciju do 26. septembra, a posebna komisija naknadno će ih bodovati", kaže Sarić.
Za njihovo bodovanje i rangiranje, nastavlja on, biće formirana posebna komisija sastavljena od upravnika domova i lekara, a za tu kategoriju namenjeno je do deset odsto kapaciteta u domovima u Beogradu.
Za studente ostalih godina studija predaja dokumentacije traje od 15. septembra do 31. oktobra, a u Studentskom centru Beograd na raspolaganju je 9.558 mesta za studente iz Srbije i 320 mesta za studente iz inostranstva.
Za studente ostalih godina studija predaja dokumentacije traje od 15. septembra do 31. oktobra, a u Studentskom centru Beograd na raspolaganju je 9.558 mesta za studente iz Srbije i 320 mesta za studente iz inostranstva.
Završen protest "15. za 15": Povređen student u tuči, oglasio se MUP o "zvučnom topu", Vučić se obratio javnosti
Evo šta čeka Crvenu zvezdu i Partizan u Evroligi: Ostalo je još 5 finala, mogu li oba kluba u plej-of?
MUP se oglasio o studentskom protestu u Beogradu: Ovo su prve procene o broju ljudu
"Na terenu nema lažiranja": Kevin Panter odgovorio na izjavu Željka Obradovića
Oterali Luku Dončića i raspadaju se: Dalas na mukama, povredio se i bivši igrač Partizana