Njegov sin Ronel Harmac, potvrdio je da je Harmac umro juče.
Harmac je jedan od nekolicine preostalih jevrejskih "Osvetnika" koji su izvršili masovno trovanje bivših oficira SS u američkom logoru za ratne zarobljenike 1946. godine, kada se razbolelo više od 2.200 Nemaca, ali niko nije umro.
Harmac, koji je rođen u Litvaniji i kojem je tokom holokausta pobijena skoro cela porodica, branio je u izjavi agenciji AP prošlog meseca postupke svoje grupe Nakam (na hebrejskom "osveta").
"Nije nam bilo jasno zašto ne može da dođe do osvete", rekao je on.
Uprkos snažnoj želji za osvetom, većina preživelih bila je previše izmorena ili očajna da misli o tome. Međutim, ova grupa od oko 50, većinom mladih muškaraca i žena, koja se već borila u pokretima otpora, nije mogla da dozvoli da zločini ostanu nekažnjeni.
Članovi grupe uspeli su da se zaposle u pekari koja je snabdevala logor Stalag 13 u Langvaseru, u blizini Nirenberga, i čekali su priliku da napadnu hiljade bivših pripadnik SS, koji su bili u zarobljeništvu.
U akciji 13. aprila 1946. godine, pripadnici ove grupe su u 3.000 vekni hleba stavili arsenik sa ciljem da ubiju 12.000 nacista.
Harmac je rekao da je njegov cilj bio jednostavan - ubiti što više Nemaca.
I danas ostaje misterija zašto operacija nije usjela, odnosno zašto arsenik, kojeg je bilo dovoljno da ubije desetine hiljada ljudi, nije delovao.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Temperatura pada na -15 stepeni! Čubrilo otkrio detaljnu prognozu za zimu, evo kada će u Srbiji biti najhladnije
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Putin je zbog ovog oružja naredio napad hipersoničnom raketom: Ubijen važan ruski general i 500 Severnokorejaca
Beograđanka za dva meseca dobila 3 kazne: Otkrivamo na kojim se sve lokacijama na auto-putevima meri brzina