On je dodao da je optužen i osuđen samo na osnovu iskaza svedoka saradnika.
Izlažući odbranu pred sudskim većem koje ga je prošle godine osudilo na 20 godina zatvora, ali je tu presudu ukinuo Apelaconi sud i naložio ponavljanje suđenja, Šarić je rekao sudu da je "bar mogao da opiše" dela zbog kojih je osuđen.
Napominjući da ostaje pri ranijoj odbrani, u kojoj je u potpunosti negirao učešće u švercu kokaina, Darko Šarić je naveo da je ukinuta presuda ista kao i optužnica.
"Sve ste samo prepisali. Što se tiče "Balkanskog ratnika" osudili ste me zbog jedne rečenice (trećeoptuženog) Željka Vujanovića. Osudili ste me i za događaje u Brazilu, a niste čak naveli ni šta sam učinio", naveo je Šarić žaleći da je i dalje u pritvoru samo zbog svedoka saradnika Nebojše Joksovića.
Rekao je i da bi bio slobodan čovek kada bi sudsko veće imalo u vidu samo pola onoga što je naveo Apelaconi sud ukidajući presudu (pored ostalog da nisu precizirane inkriminisane radnje svakog od okrivljenih) te da u presudi nije bilo navedeno s kim je organizovao kriminalnu grupu, kome je davao novac...
Šarić je zatražio od suda da suoči svedoke saradnike Nebojšu Joksovića i Draška Vukovića jer im se iskazi razlikuju, i žaleći se što im sud i pored toga veruje.
"Joksović je rekao da nikada nije lično samnom radio biznis i da koliko zna, da se ja bavim se legalnim poslom. Zatim je promenio iskaz, a zašto? Zato što ste mu vratili ukradene mašine. Meni nista niste vratili, sve moje stvari ste prodali, unapred sam proglašen krivim", žalio se Šarić.
Odgovarajući na pitanja tužioca Saše Ivanića, Šarić je rekao da ne poznaje svedoka saradnika Draška Vukovića, odnosno da ga je upoznao na suđenju.
Na molbu tužioca da objasni zašto Vuković onda tvrdi da je sa njim učestvovao u švercu dve tone kokaina, Šarić je odgovorio da svedoci saradnici to rade da bi izbegli zatvor.
"Tako bih i ja priznao. To je razlog zašto oni govore neistine. Mene stalno prozivaju, za sve koji padnu", rekao je Šarić, koji je imao žustru raspravu sa tužiocem zbog čega je više puta opomenut od strane sudije Siniše Petrovića.
Tokom izlaganja Šarić se više puta osvrnuo i na sastanak koji se, navodno, dogodio na Jelovoj gori, kada su predstavnici tužilaštva i policije, prema tvrdnjama odbrane, imali sastanak sa Draganom Dudićem Fricom (ubijen 2010. godine u Kotoru).
"General Papaja i njegova kompanija uzeli su 1.500.000 evra da oslobode Frica. Kako ste pustili čoveka koji je navodno organizator šverca? Sam Fric mi je to rekao 'idem da se nađem sa njima, nosim toliko i toliko novca" , tvrdio je Šarić.
Šarić inače koristi pseudonim General Papaja od početka sudenja kada govori o bivšem načelniku UKP Rodoljubu Miloviću.
Suđenje se nastavlja i sutra, kada će i ostali optuženi imati priliku da ponovo iznesu odbranu .
Osim Šarića, suđenje se ponovlja i prema Goranu Sokoviću koji je u bekstvu, Željku Vujanoviću, Rodoljubu Raduloviću koji je takođe u bekstvu, zatim Nenadu Novakoviću, Mihajlu Djokoviću, Bošku Nediću, Marku Pandrcu koji je u bekstvu Nikoli Dimitrijeviću, Živku Sidinskom, Bobanu Stojilkoviću, Marku Daboviću i Borislavu Tunjiću, Darsku Tošiću i Mihajlu Đokoviću.
Ponovo će se suditi i odbeglim Nebojši Sretenoviću, Marku Račiću i Vladimiru Račiću, Petru Obradoviću i Milovanu Milovcu, kao i svedocima saradnicima Drašku Vukoviću, Radanu Adamoviću i Nebojši Joksoviću.
Prvostepenom presudom, koja je ukinuta, Šarić je bio osuđen na 20 godina zatvora, a ostali na višegodišnje zatvorske kazne.
Bojan Stanojković, Darko Gazdić i Aleksandra Mašić su pravosnažno oslobođeni optužbi u tom procesu, jer je Apelacioni sud u odnosu na njiih potvrdio prvostepenu presudu, dok je devetoro optuženih za pripadništvo Šarićevoj grupi ranije osuđeno na osnovu sporazuma o priznanju krivice i trajno im je oduzeta sporna imovina.
Šarić se predao srpskim vlastima 18. marta 2014. godine od kada se nalazi u pritvoru.
Pre toga je od početka postupka u oktobru 2009. godine, bio u bekstvu.
Proces se vodi po šest spojenih optužnica zbog šverca više od ukupno 5,7 tona kokaina iz Urugvaja, Brazila i Argentine u zapadnu Evropu tokom 2008. i 2009. godine.
Prema optužnici, članovi Šarićeve organizovane kriminalne grupe međusobno su komunicirali preko SMS poruka i šifrovanih telefonskih brojeva, iorganizovali prebacivasnje kakaina iz država latinske Amerike u luke Zapadne Evrope.
Kada su im policija i domaće i strane tajne službe ušle u trag, hapšenje prvih pripadnika ove grupe dogodilo se u Urugvaju 15. oktobra 2009. godine i istovremeno u Srbiji u akciji "Balkanski ratnik".
U Specijalnom sudu u Beogradu Šariću se u posebnom postupku sudi zbog optužbi za pranje para u Srbiji ubacivanjem novca stečenog krijumčarenjem kokaina u legalne tokove.
Šarić i još 17 okrivljenih u tom procesu terete se za pranje oko 22 miliona evra.
Teodosić ovakav meč nije imao 14 godina! Navijači Partizana pamte kad je poslednji put imao nula asistencija!
"Obradović više ne računa na njega, Partizan traži drugog igrača": Otkriveno kakvo pojačanje žele crno-beli
Nemačka se priprema za rat sa Rusijom! Napravljen tajni plan, evo kako će postupiti u slučaju eksalacije sukoba
Uspavana Zvezda nije došla na derbi: Protiv Partizana ovakav nemaš šta da tražiš na terenu
Obradović izašao pred Grobare, pa čuo šta mu skandiraju: Podigao prst i tražio samo jedno, pogledajte