
Vozilo je inače bilo u pratnji direktorke Poreske uprave koja je, prema izveštaju medija, išla u Niš na sednicu Vlade Srbije.
Incident se dogodio kod Aleksinca, između dve benzinske pumpe, tako što je na putničko vozilo "mazda 3" u trenutku preticanja kamiona bugarskih registarskih oznaka, sa prikolice spao čekić koji se odbio od asfalta, udario u poklopac motora, a zatim u prednje vetrobransko staklo.
Policija je radeći na ovom slučaju utvrdila da je kamionom marke „volvo“ upravljao strani državljanin V.Č. (1992), a da je usled kretanja, neravnina na kolovozu i udara vetra čekić skliznuo sa krova prikolice i oštetio automobil.
Pritom su lakše povređene dve pomoćnice direktorke.
Vozač kamiona je nastavio kretanje, jer "najverovatnije nije ni video šta se desilo".
Izveštaj o ovom događaju dostavljen je nadležnom tužilaštvu u Nišu.
U beogradskim tabloidima ovaj, ispalo je prozaičan, događaj je propraćen naslovima tipa "atentat na direktorku poreske", iako inače direktorke poreskih uprava, pa ni direktorka Dragana Marković, ne spadaju u lica na koje se vrše atentati (pokušaji političkih ubistava) a niti se ona nalazila u vozilu.